10 טיפים להכנת מצגות

טיפים להכנת מצגות

צריכים להכין מצגת ואין לכם מושג כיצד מתחילים? במדריך הבא נקנה לכם כמה טיפים טובים להכנת מצגות!

הכנת מצגת נועדה עבור סטודנטים, יזמים, אנשי עסקים לבניית תכנית עסקית וכל מי שרוצה להעביר מסרים בצורה נכונה. עם זאת, לא כולם יודעים להכין מצגת טובה. לכן כדאי לשים לב ל10 טיפים טובים עבור מציגים מתחילים:

הכירו את תוכנת המצגות – כיום ישנן תוכנות שונות באמצעותן תוכלו לבנות מצגת, כמו פאוור פוינט ודומותיה. נסו "לשחק" קצת עם תוכנות ובחרו את המתאימה לכם מכל.

העברת מסרים – הבינו מהם המסרים החשובים שתרצו להעביר וכתבו לכם אותם בנקודות. בבניית המצגת העבירו את התוכן החשוב ביותר.

העברת מידע – העבירו מידע בצורה הגיונית וברורה. מה שידוע לכם לא תמיד ידוע לאנשים אחרים.

הקפידו על רצף נכון – בזמן בניית המצגת יש להקפיד כי יהיה רצף נכון של מידע. עברו כמה פעמים על התכנים, וודאו כי הם הרמוניים אחד עם השני.

השתמשו בנקודות – השתמשו בנקודות באופן הגיוני וכזה שיעביר את המסר בקצרה ובעניין. נוסף לכך, השתמשו במשפטים קצרים יחסית כדי לא להתיש את הקהל.

בצעו הגהה – בצעו הגהה על התכנים במצגת והקפידו שהם יהיו ברורים וקריאים. אם בעבר היה לכם ניסיון עם כתיבת הסמינריון וודאי הנושא מוכר לכם.

עשו שימוש בפונטים ברורים – השתמשו בפונטים ברורים וקריאים.

נראות – שימו לב לעיצוב השקפים תוך שאתם מבצעים עיצוב שמתכתב נכון עם המסרים אותם תרצו להעביר.

הכינו לכם דפי קריאה – הכינו לכם דפים שניתן לקרוא מתוכם בהם תכתבו נקודות חשובות ותזכורות.

התאמנו – התאמנו בהעברת המצגת על אנשים שאתם מכירים כמו חברים ובני משפחה. במידה ואין אף אדם בסביבה, הציבו אפילו בובה ודברו אליה ממש כמו אל בן אדם.

לסיכום, בניית מצגת יכולה להיות דבר קל בעיקר אם תשתמשו בעזרה וסיוע של אנשי המקצוע. נוסף לכך, שימוש בתוכנה ידידותית תקל מאד בעת הבנייה. לכן יש לבחור תוכנת בניית מצגות טובה, ברורה וידידותית.