מי זה אריק קפלן

אריק קפלן

משנת 2012 ועד היום, 7 שנים ברציפות, מכהן אריק קפלן בתור נשיא התאחדות "אילת". התאחדות לספורט תחרותי לא אולימפי. הכוונה לתחומי ספורט אשר מתקיימים בהם תחרויות, וספורטאים מתאמנים ומתחרים, אך המקצועות אינם נכללים באולימפיאדה. למשל, מקצועות כמו טיפוס, סמבו, כדורת, גלגיליות ועוד.

אריק קפלן מכהן בתפקיד שבע שנים כאמור, אך עוד לפני כן הוא היה יו"ר ההתאחדות משנת 2001, עד שהוא מונה להיות נשיא והמנכ"ל. אין ספק שהתאחדות "אילת" וכל מה שהיא מייצגת וכן הספורטאים שמשתייכים אליה, קרובים מאוד לליבו והוא פועל ימים כלילות בשביל לקדם אותם.

את ילדותו הוא העביר בעיר ערד, בצבא שירת במודיעין חיל האוויר, כיום הוא מתגורר בירושלים והוא אבא לארבע ילדים. בעל תואר שני במדעי המדינה עם התמחות במדיניות ציבורית ובעל תעודת הוראה.

במהלך השנים הוא כיהן בתפקידים שונים שסיפקו לו גם יכולות שונות, גם איפשרו לו לרכוש ניסיון רב שעוזר לו בתפקידו הנוכחי וכן הוא יצר מערכת קשרים ענפה מאוד עם אנשים במסדרונות השלטון. כך למשל, הוא שימש כיועץ בכיר לסגני שרים במשרד החינוך, שימש יועץ לסגנים במשרד ראש הממשלה, שימש בתור מנהל תחום תפוצות וחברה במשרד ראש הממשלה, עבד לצידם של מספר שרים בממשלות שונות, וכן הוא שימש רכז גיוס משאבים בתנועה ליהדות מתקדמת בישראל.

לצד כל זה ולצד תפקידים נוספים שהוא שימש, אשר קשורים להוראה וכן לכל מה שקשור לוועד הורים בירושלים ובפרט בבית הספר של ילדיו, הרי שבמשך השנים, אריק קפלן שימש בשורה של תפקידים שקשורים לספורט, מה שהוביל אותו כמובן לתפקידו בהתאחדות "אילת". בין היתר הוא כיהן כחבר בוועד המנהל של מכון וינגייט, דירקטור במועצה הלאומית לספורט, חבר במליאת הוועד האולימפי בישראל, דירקטור במועצה להסדר הימורים בספורט ועוד.

כל התפקידים הנ"ל, וכן תפקידים אחרים בהם הוא שימש במהלך השנים, העניקו לו את ההכשרה ואת הניסיון אשר דרושים לאיש מקצוע על מנת להיות נשיא התאחדות אשר מונה אלפי ספורטאים, בענפים שאינם זוכים לחשיפה תקשורתית אך זקוקים כמובן לתשומת לב מרבית.