שירות כתיבה ביבליוגרפית – האם זה כדאי?

שירות כתיבה ביבליוגרפית

חשוב לדעת שההפניה הביבליוגרפית משמשת מעין 'כרטיס ביקור' של כל פרסום בעולם המידע. מטרתה היא לעזור במציאת עותקים פיזיים או אלקטרוניים שונים של פרסומים וכמו כן להעניק קרדיט למחבר הפרסום ולשמור על זכויות היוצרים הדרושים, עוד באתר http://www.iedit.co.il.

שירות כתיבה ביבליוגרפית – האם זה כדאי?

נדיר שהייתם נתקלים במשימה מסוג זה לפני האוניברסיטה, לכן לדעת מה מדובר זו התחלה טובה. ביבליוגרפיה עם הערות היא רשימת המקורות הרלוונטיים לתחום הנושא שלכם (ספרים, מאמרים בכתב העת ומסמכים אחרים) ואחריה הערה מקצועית המסכמת או מעריכה כל מקור, הקליקו לפרטים נוספים.

ביבליוגרפיה עשויה להיות חלק ממטלה גדולה יותר, כמו חיבור או עבודת גמר או שתוגדר על ידי המורה שלכם כיצירה עצמאית המשמשת להערכת מגוון כישורים שונים. כך או כך, השלמת ביבליוגרפיה היא משימה גוזלת זמן ויכולה להתברר די מכמה סיבות.

מהי ביבליוגרפיה מצולמת?

צורה זו של ביבליוגרפיה מצולמת מעריכה ביקורתית את נקודות החוזק והחולשה של מקור מבחינת איכותו ורלוונטיותו. זה חשוב לצורך רצינות ומקצועיות העובדה אותה אתם מתכוונים להגיש.

הצלבה בביבליוגרפיה

הצלבה בביבליוגרפיה זוהי הצורה הנפוצה ביותר של ביבליוגרפיה מצוינת והיא מכילה מידע על המקור וגם הערכה ביקורתית.

סמל אינפורמטיבי

אינפורמטיבי: ביבליוגרפיה עם הערות מצולמות מסכמת את המקור אך כוללת גם פרטים אודות התזה, טיעונים, השערה ומסקנות היצירה.

סמל אינדיקטיבי

אינדיקטיבי: ביבליוגרפיה מציינת מספקת סקירה של המוקד העיקרי של המקור ומתייחס למושגי המפתח וסוגיות היצירה. הרעיון הוא גם להימנע מחוק זכויות יוצרים שאתם בוודאי לא רוצים לגעת בו וכמובן שתיוג נשוא המאמרים שלכם, עושה את העבודה שלכם להרבה יותר מקצועית. הגשת חומר שצורה זו היא מקצועית וראויה יותר.