מעלון – איך זה עובד

המעלון הוא אחת ההמצאות היותר גאוניות שהומצאו בשנים האחרונות בכל הקשור לסיוע לתשושי כוח ולאנשים מבוגרים. מעלון הוא המצאה שהעולם לא באמת היה יכול לוותר עליה. אם שאלתם את עצמכם פעם איך מעלון עובד, במאמר זה תוכלו לקרוא על כך.

 

מעלון – איך זה עובד

מעלון הוא מעין מעלית שמחוברת למסילה ומניידת את האדם שיושב עליה המעלה המדרגות עד לקומה שבה המסילה מסתיימת לפי בחירה. מעלון מעולה לשלל שימושים: ניתן לעשות מעלון מהגינה לבית, מהסלון לחדר השינה, מהקומה הראשונה ולקומה השנייה וכדומה.

 

איך להתאים את המעלון

כדי להסתדר, המשתמשים בכיסאות גלגלים צריכים לבצע התאמות לאורח החיים שלהם. עם זאת, עם הזמן, השינויים שהם יבצעו יהפכו לשגרה והם יעזרו לכם לחיות אורח חיים מאושר. אחד השינויים שעליכם לקחת בחשבון הוא התקנת מעליות מדרגות לכיסאות גלגלים אצלכם.

בדרך זו תוכלו לעבור ממפלס מקומה לקומה בקלות. מה שכן, מעלון מדרגות לנכים פירושה שהאדם היושב עליה אינו צריך להיות תלוי בחברים או בקרובי משפחה כדי לעבור דירה בבית שלך.

 

יתרונות בולטים שיש במעלון

מדרגות, כמו גם מעליות, מעליות פלטפורמת כיסא גלגלים (הנקרא גם מעלון), ומעליות פלטפורמה אנכיות מציעות המון יתרונות אחרים כפי שתראה בהמשך.

אחת הסיבות המובילות לכך שקשישים רבים או בעלי מוגבלויות בוחרים להתגורר במוסד לבריאות או למגורים בכירים היא מכיוון שהם כבר לא יכולים להסתובב בבתיהם בקלות גם אם הם משתמשים בכיסאות גלגלים.

חוסר היכולת להסתובב בבטחה הוא אי נוחות משמעותית עבור קשישים רבים. ולמרות שמטפלים מקצועיים יכולים לעזור לקשישים לענות על צרכיהם הבסיסיים, לא ניתן לצפות מהם לספק עזרה זו מסביב לשעון.

 

מטפל או מעלון?

שכירת מטפל היא הוצאה יקרה שעלולה להתברר מעבר להישג ידם הכספי של קשישים רבים. המשמעות היא אפוא שמשימות פשוטות כמו אמבטיה, מעבר מקומה לקומה או אפילו יציאה מהכיסא האהוב עליכם בסלון עשויות להפוך למשימה בלתי אפשרית. זה מה שמוביל לכך שאנשים רבים 'מקבלים' את המצב בו הם נקלעים.