לימודי נגרות לתעודה ולהעשרה

לימודי נגרות לתעודה ולהעשרה

הנגרות הינו בין המקצועות וגם התחביבים העתיקים בעולם. למעשה, עדויות לעיבוד עץ נמצאו עוד בתקופת האבן וייתכן כי עוד טרם תקופה זו פעלו נגרים. בניגוד לעבר בו הנגר היה חייב להיות בעל מבנה גם חזק, היום ובעזרת הקדמה והפיתוחים הטכנולוגים יכול כל אדם לעסוק במקצוע הנגרות בין אם לצורך יצירת הכנסה או ליצירת אלמנטים שונים בביתו כמו שידות, פרגולות, מחסן גינה, כסאות ועוד.

למי מתאימים לימודי נגרות?

לימודי נגרות יכולים להתאים למגוון רחב של אנשים ברמות שונות. מתקיימות סדנאות בנושא נגרות בעבר גילאים צעירים עד מבוגרים כאחד עם מטרות שונות. לימודי נגרות יכולים להתאים לאנשים המעוניינים לעסוק במקצוע זה כהכנסה עיקרית או כהכנסה נוספת וגם לאנשים המעוניינים לפתח כישורים חדשים ולהעמיק בנושא בעולם העץ לצורכי פנאי או ריפוי בעיסוק.

מה לימודי נגרות כוללים?

ראשית יש לציין שישנם הבדלים משמעותיים בין הקורסים המיועדים למי שמעוניין לעסוק בנגרות כתחביב באופן בסיסי לבין אלו שמעוניינים לעסוק בתחום הנגרות באופן מקצועי. הקורסים המקצועיים הינם ארוכים יותר וכוללים גם לימודים תאורטיים רבים בהם בין היתר לומדים על סוגי עצים שונים, תהליכי עבודה ועוד. הקורסים הבסיסיים כוללים גם הם שיעורים תאורטיים אך בהם החלק המעשי מהווה את עיקר הזמן ומיועד להעניק ללומדים את היכולת לעסוק בתחום כתחביב רציני.

מדוע כדאי ללמוד נגרות?

ישנן מגוון סיבות ללמוד נגרות כאשר אלו מתחלקות לשתי קטגוריות עיקריות. לימודי נגרות לתעודה לצרכי פרנסה או לימודי נגרות להעשרה או לצורך ריפוי בעיסוק. בקטגוריה הראשונה נכנסים כל אלו שמבקשים לעסוק במקצוע הנגרות, בין אם על מנת לפתוח נגרייה גדולה כקטנה ולייצר רהיטים שונים או על מנת לעסוק בנגרות חוץ ולבנות מבנים. כמו כן ניתן ללמוד קורס נגרות מקצועי גם על מנת ליצור בסיס להכנסה נוספת על ידי לקיחת פרויקטים מזדמנים וגם כדי להבטיח מקצוע ביד במקרה ותרצו לעשות הסבה בעתיד. אנשים המעוניינים ללמוד נגרות לצורכי פנאי מקבלים במה לביטוי היצירתיות שלהם בפן האמנותי וגם כלים מעשיים ליצירת רהיטים או כלים שימושיים לחיי היום יום. בנוסף, קיימת אפשרות ללמוד קורס נגרות בצפון או בכל אזור אחר בארץ.