גורמים להרטבת לילה – ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מנסים לסייע

גורמים להרטבת לילה

רבים הם הילדים שסובלים מהרטבת לילה. לא רק ילדים קטנים נכללים בקטגוריה הזו. ישנם גם ילדים מתבגרים שכבר לא ממש מוכנים שיקראו להם ילדים. מתבגרים בגיל העשרה, אשר למרבה המבוכה מוצאים את עצמם מידי פעם מתעוררים במיטה רטובה.

אודות טיפול בבעיה קראו באתר של ד"ר קובי וטל שגיא

מביך, לא נעים, משפיל ומה עוד?

ננסה למצוא את הגורמים לתופעה ועל הדרך גם להרגיע את ההורים ואת הילדים הגדולים וגם הקטנים…

מי אשם שהילד מרטיב?

אז כמו בכל דבר, יש לבדוק מנין זה מגיע ולמה זה קורה.

  • יש כאלה המנסים לתלות את האשם בילד. הם אומרים שהוא פשוט לא לוקח על עצמו את העול ולא אכפת לו להרטיב. הם טוענים כי לעיתים מדובר בנשק של הילד מול ההורה כאשר נחמד להם לקבל את תשומת הלב מההורה גם אם היא לא ממש תשומת לב אוהדת וחיובית. תשומת הלב אם לא הבנתם היא החלפת כלי המיטה באמצע הלילה, מקלחת על הבוקר והעיסוק סביב כל העניין.
  • יש כאלה הסוברים כי מדובר בילדים הסובלים מבעיות נפשיות או מצוקות כאלה ואחרות המשליכות על כך שהם מרטיבים בלילה. אז האמת היא שלא נוכל לשלול באופן מוחלט את ההקשר הזה. הרי המציאות מוכיחה כי במקרים רבים ילד שמתחיל ללכת לגן חוזר להרטיב, (או ילד שנולד לו אח קטן, או לאחר מעבר דירה) כך שבהחלט ישנו קשר כלשהו בין המצב הנפשי של הילד לבין תופעת ההרטבה (קראו מה אומר עליה
    ד"ר טל שגיא). אך כאן נוכל להבחין בתופעה מעניינת. על פי רוב הילדים שחוזרים להרטיב, לא באמת נגמלו לגמרי בעבר. מדובר היה מלכתחילה בנקודה חלשה ולא לגמרי מפותחת. בעת מצוקה, ברור כי נוקודת החולשה הן אלה שצפות ראשונות.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא קובעים – גנטיקה ודפוסי שינה עמוקים – אלו הגורמים

למעשה לאחר שנים רבות של מחקר ופיתוח בכל מה שכרוך בנושא של הרטבת לילה, הגיעו ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא למסקנה ברורה וחד משמעית. הרטבת לילה זהו עניין גנטי, תורשתי המגיע מההורים ומהמשפחה המורחבת. חוץ מזה מצטרפת השינה העמוקה אשר יחד יוצרים את הבעיה.