איך מטפלים בתביעה לאחר תאונת דרכים?

תאונת דרכים היא דבר מאוד לא נעים, בוודאי אם אנחנו נפגעים במהלכה באופן פיזי. לצערנו הרב, זה רק השלב הראשון בתהליך. בשלב הבא, אנחנו צריכים להתעסק עם הבירוקרטיה של התאונה. קרי, כל המסמכים והטפסים שצריך למלא ולשלוח בשביל שיהיה ניתן להגיש תביעה נגד חברת הביטוח בגין התאונה והדרישה לפיצוי.

בשביל להבין איך עושים את זה, צריך לדעת למה הכוונה. הרעיון הוא פשוט. ברגע שאנחנו עוברים תאונת דרכים, אז מותר לנו להגיש תביעה נגד חברת הביטוח, בין אם זה לפיצוי על פגיעה פיזית או נפשית, בין אם זה על פגיעה ברכב. התביעה תאפשר לנו לקבל פיצוי כספי, כך אנחנו לא נצטרך לשלם על שום דבר מהכיס שלנו. צריך לזכור, מדובר בהוצאות לא קטנות.

על כן, מיד אחרי התאונה עלינו לטפל בכל העניינים הכספיים ולעשות את זה באופן מיידי. מי שיכול לעזור לנו בכך הוא עו"ד תאונות דרכים שמתמחה בנושא. הוא יעזור לנו להבין מה עלינו למלא, מה לשלוח וכיצד.

איך עושים את זה בצורה נכונה

בשביל למלא טפסים ולשלוח, אנחנו צריכים לבדוק מה נדרש מאיתנו מחברת הביטוח, עלינו לברר עם עורך דין שמתמחה בתחום, מה בדיוק אנחנו אמורים להציג, לא רק מבחינת מסמכים אלא גם הוכחות אמיתיות לכך שעברנו תאונת דרכים.

עורך דין יניר הראל שמתמחה בנושא, יוכל לעזור לנו לעמוד מול חברת הביטוח ואז לקבל את מה שמגיע לנו באופן מלא או חלקי, זאת כמובן על פי תנאי הפוליסה. צריך לקחת בחשבון שתהיה לתביעה השפעה על תביעות עתידיות וכן על עלות הפרמיה של הפוליסה הבאה. אם נעשה את זה נכון, נקבל את מה שמגיע לנו ולא נצטרך לשלם מחיר גבוה יותר.