המדריך השלם לרכישת פאזל

פאזלים

הרכבת פאזלים היא תחביב נהדר. ילדים ומבוגרים כאחד ייהנו להרכיב פאזלים יחד או לבד. הפאזלים ידועים כבעלי השפעה מרגיעה וכאפקטיביים לשיפור הזיכרון ופיתוח יכולות קוגניטיביות נוספות. פאזלים מומלצים בכל הגילאים עם דגש על שלבים בהם אנו זקוקים לחיזוק של כושר הזיכרון. אימון של המוח האנושי יביא לשיפור ביכולות בכל גיל. אף פעם לא מאוחר מדי או מוקדם מדי להתחיל להרכיב פאזלים. 

איזה פאזל כדאי לבחור?

  1. פאזל עם תמונה שאתם אוהבים (אפשרי תמונה שתרצו למסגר ולתלות)
  2. מותג איכותי עם חלקים נוחים להרכבה
  3. דגם במידות שתואמות את משטח העבודה שלכם
  4. מספר חלקים שתואם את היכולת והמוטיבציה

כמה חלקים לבחור?

ככל שהפאזל כולל יותר חלקים כך הוא גם קשה יותר להרכבה. מספר החלקים הפופולרי ביותר בקרב מבוגרים שמרכיבים פאזלים הוא 1000. בעבור משפחות שמרכיבות פאזלים יחד עם הילדים נמליץ על דגמים עם 500 חלקים. לאחר שתצברו ניסיון תוכלו להתקדם אל פאזלים עם 1500 חלקים ויותר. 

הגודל של החלקים

הרכבת פאזלים עם חלקים קטנים ידועה כמורכבת יותר בהשוואה להרכבה של פאזלים עם חלקים גדולים. ישנם מותגי פאזלים שידועים בחלקים קטנים בעוד אחרים מייצרים דווקא חלקים גדולים. לקראת הקנייה הראשונה כדאי להתייעץ עם בעלי ניסיון או אנשי מקצוע. לאחר שתצברו אתם ניסיון תדעו כבר לזהות את מותגי הפאזלים המועדפים עליכם. 

כמה פעמים אפשר להרכיב את הפאזל?

את אותו פאזל שזה עתה רכשתם תוכלו להרכיב ולפרק פעמים רבות. יש שאכן נהנים להרכיב את אותו הפאזל מספר פעמים בעוד אחרים מעדיפים להדביק את הפאזל לאחר ההרכבה על משטח מתאים ולמסגר אותו. ילדים לרוב נהנים להרכיב את אותו הפאזל מספר פעמים, הם משפרים כך את כושר הזיכרון ונהנים להבחין בעצמם בשיפור ניכר ביכולת. 

מחפשים פאזלים או משחקי חשיבה למבוגרים? מוזמנים לבקר אצלנו >>