למה מופיע דורבן?

אנו שומעים כי אצל אנשים מבוגרים יש כל מיני סוגים של בעיות בריאות, ביניהן המצב של הדורבן. למכן האמת, דורבן היא אינה בעיה אשר מאפיינת אנשים מבוגרים בעיקר, אלא אנשים שלהם יש את הפוטנציאל הזה לפתח קרעים בגידי כף הרגל שיובילו באופן די טבעי להתפתחות של דלקת והתוצאה תהיה דורבן. פרטים לגבי הסיבות להופעת הדורבן בזה המאמר.

מה גורם למצב של דורבן בכף הרגל

נעליים לא נוחות – נעל לא נוחה היא כזו אשר שמה את כף הרגל במנח לא טבעי ולא נוח. דבר זה יוצר לאחר שימוש ממושך באותה הנעל קרעים בגידים של כף הרגל, וקרעים באזור הקשת והעקב מובילים אל היצירה של דורבן שהוא הדרך שבה הגוף מטפל במצב של דלקת.

עמידה לזמן ממושך – יש אנשים אשר חלק מן העבודה שלהם כולל זמן עמידה ממושך מידי יום ביומו. עמידה ממושכת יוצרת לחץ גבוה על הרגל, דבר שיכול להתקדם אל עבר קרעים בגידים, דלקת והיווצרות דורבן.

עלייה במשקל/משקל יתר – ברגע בו אנשים נמצאים במצב של משקל יתר באופן קבוע או משמינים ומגיעים אל מצב כזה, נוצר למעשה עומס גבוה מן הרגיל ומתמשך על כף הרגל, ומתיחה של הגידים של אזור קשת כף הרגל ו/או של העקב. המתיחה הזו יוצרת קרעים, והקרעים הללו מובילים בסופו של דבר לדלקת ולדורבן.

טיפול בסיוע של מדרסים

מדרסים יכולים לסייע ביצירה של הורדת המעמסה הקיימת על כפות הרגליים. היצירה של מדרס נעשית לפי כל אדם, ולפי כל כף רגל בשני כפות הרגליים הקיימות. ההתאמה נעשית לפי אבחון של בעיה, כמו מצב של דורבן או האפשרות כי מצב כזה יתרחש אצל אדם שיש לו בעיה של משקל יתר, בעיה של מאמץ רב המופעל על כף הרגל בשל העבודה או בשל ענף ספורט מסוים. או הקיימות של מצב רפואי שמחייב טיפול אורטופדי מן הסג הזה. ההתאמה של המדרסים (קראו בהרחבה) יוצרת את המנח הכי נוח עבור כף הרגל, כזה שמחלק ומוריד את הלחצים ממנה, עם הדגש על האזור של הקשת והעקב.