ממה נוצר עובש

ממה נוצר עובש

עובש יכול להיות דבר מסוכן מאוד, אשר מפיץ באוויר רעלנים שמאוד לא בריא לנשום אותם. כמעט בכל בית יכול להיווצר עובש, בייחוד בחדרים ספציפיים בבית בהם הלחות מוגברת והם מטבעם פחות מאווררים כגון: חדר האמבטיה שבבית ועוד. אם נוצר עובש בביתכם, אין לחכות עם טיפול בו. עובש הוא דבר אשר מתפתח באופן מהיר מאוד ולכן, מיד כאשר מופיעים כתמי עובש קטנים, יש לזהות את הגורם להיווצרות העובש, לטפל בו וכמובן, לטפל גם בעובש עצמו. אם אתם תוהים ממה בכלל נוצר העובש והאם בהתאם לכך ניתן למנוע אותו, כדאי שתקראו את המאמר הבא

עובש – במה מדובר

כאמור, לא פעם נוצר בבתים פרטיים עובש. העובש נוצר לא פעם בחדרים ספציפיים בבית, אשר הלחות בהם מוגברת, יש בהם שימוש במים וחסר בהם אוורור. אולם, מעבר לכך, העובש יכול להיווצר מנזילה כלשהי הנובעת מאיטום גגות לקוי או מאיטום קירות לקוי. כל אלו יוצרים את העובש על הקירות (קראו על טיפול בעובש בתקרות), העובש מתפשט במהירות ומפריש רעלנים לאוויר. מדובר ברעלנים שמסוכן מאוד לנשום אותם. יש לפעול בכל הדרכים הרלוונטיות לצורך מניעת עובש ולאחר שנוצר עובש, חשוב מאוד לנקוט בכל הדרכים הרלוונטיות לצורך הסרתו ומניעתו בעתיד. ניתן לבצע פעולות למיגור עובש ולטיפול בעובש באופן עצמאי, אולם, אם מדובר בעובש עיקש אשר לא מוסר על ידי כלל הפעולות העצמאיות שנקטתם בהן, זה בהחלט הזמן להיעזר בשירותיו של איש מקצוע.

כיצד ניתן למנוע עובש

על מנת למנוע את היווצרותו של העובש מראש, הרי שאם אתם מזהים סדקים בקיר, איטום לקוי או נזילה, עליכם לפנות לאיש מקצוע העוסק בתחום, על מנת לפתור את הבעיה באופן מידי עוד בטרם נוצר עובש. כמו כן, חדרים בבית אשר קיימת בהם לחות מוגברת והאוורור שבהם איננו מספק, כדאי מאוד לדאוג לאוורור עד כמה שניתן, על מנת שהעובש לא ייווצר בהם. יש לעקוב אחר כל חדר בעל פוטנציאל גבוה להיווצרות עובש, על מנת למנוע את היווצרותו של העובש מראש. במידה ונוצר העובש, אין לחכות שהוא יתפתח ויש לטפל בו באופן מידי.

קראו גם: איך תדעו שהבית שלכם אטום