למה משמש חיסון משושה לגורים

חיסון משושה לגורים

ככל שעוברות השנים אנחנו רואים שגם ברפואה הווטרינרית, ממש כפי ברפואת בני האדם, ההתמקדות היא יותר ויותר ברפואה מונעת. משמעות הדברים היא שאם אפשר, על ידי חיסונים שונים, להימנע מהידבקויות וממחלות רבות, בהחלט כדאי לעשות זאת. אין ספק שאחד מהחיסונים הכי מוכרים שיש לבעלי כלבים הינו חיסון המשושה, וחשוב לדעת שיש הבדל בין חיסון שניתן לגור ובין חיסון שניתן לכלב בוגר. במקרה של כלבים בוגרים החיסון ניתן אחת לשנה והמטרה העיקרית כאן היא לשמר את רמת הנוגדנים של החיסון בכלב. לעומת זאת, במקרה של גורים יש לחסן:

  • חיסון ראשון בגיל 6 עד 8 שבועות
  • חיסון עוקב במרווח של 3 שבועות

המטרה כאן היא לתפוס את חלון ההזדמנויות ולמעשה ליצור נוגדנים בגורים מפני מחלות שונות.

היכן כדאי לחסן את הכלב?

זה לא משנה אם לקחתם גור כלבים או שאולי אימצתם כלב בוגר. מה שבטוח זה שאתם צריכים לדאוג לעשות לו את כל החיסונים הנדרשים בשנה, חיסון לכלב גור משושה הוא, כאמור, אחד מהם. עשיתם בירור קצר וגיליתם שיש הרבה מאוד מרפאות ווטרינריות באזור שבו אתם חיים? יש לכם דילמה ואתם לא יודעים באיזה מרפאה לבחור? אם כך, אתם לא לבד. זו אכן החלטה חשובה מאוד שעלולה גם להיות מבלבלת, ולכן אנחנו מציעים לכם לבדוק כל מה שאפשר מראש. האם זו מרפאה וותיקה? מוכרת? מתקדמת? אל תתעצלו, התקשרו ובררו כל פרט שנראה לכם רלוונטי, כי מדובר על בריאות הכלב האהוב שלכם ולכן אין כאן מקום לפשרות.

האם חיסונים זו הוצאה כלכלית גדולה?

אין ספק כל ביקור אצל ווטרינר מקצועי יעלה לכם כסף וכך גם החיסונים השונים. עם זאת, כדאי לדעת שלא תמיד מדובר על הוצאה מאוד גדולה, ובנוסף, לרוב יש אפשרות גם לעשות סל טיפולים שנתי הכולל את כל החיסונים שהכלב שלכם צריך. שווה לברר פרטים לגבי העניין הזה, כי ברוב המקרים כמובן שסל הטיפולים יכול להיות קצת יותר זול לעומת תשלום בנפרד על כל חיסון ועל כל טיפול שהכלב עובר.

אולי יעניין אתכם גם: אימוץ כלבים במרכז