איך ניתן לבצע ייבוש רטיבות כלואה?

ייבוש תת רצפתי

רטיבות כלואה יכולה להיווצר מנוכחות של מים המגיעים מבחוץ או מבפנים. מים מבחוץ, כלומר רטיבות שהיא תוצאה של גשם או הצפה חיצונית. מים מפנים, כלומר פיצוץ בצנרת או תקלת אינסטלציה אחרת. כאשר המים כלואים מתחת לריצוף או חלילה בתוך הקירות, הייבוש לא קורה מעצמו שכן המים לא יכולים להתאדות בצורה מספקת. לצורך כך, יש להזמין אנשי מקצוע המתמחים בשיטות המודרניות של ייבוש רטיבות כלואה. נסביר איך הדבר מתבצע. 

תחילה – זיהוי המקומות הרטובים 

תהליך של ייבוש תת רצפתי או ייבוש רטיבות כלואה מתחיל עם אבחון וזיהוי המצב. בשיטות מתקדמות כגון מצלמות תרמיות ושימוש במודדי לחות, מוצאים את מרכזי הרטיבות הכלואה מתחת לרצפה, מתחת לבטון ובכל מקום נסתר אחר. 

סימון המקומות לביצוע הייבוש 

לאחר זיהוי המקומות הרטובים תהליך ייבוש רטיבות כלואה ממשיך עם סימון המקומות שבהם יתנהל הייבוש. במידת הצורך, מבצעים כניסה מתחת לריצוף, על ידי קידוח בררני של כ-1 צול בדרך כלל. 

פריסת צינורות ייבוש וחיבורם למכונה 

פריסת צינורות הייבוש מאפשרת למכונת הייבוש לשאוב את המים בעת ובעונה אחת, מכל המקומות. לצד הצנרת הניידת ששואבת את המים, ישנה צנרת שמזרימה את המים ומסלקת אותם למערכת הביוב. את המים אפשר להזרים ישירות לתוך הביוב, לתוך אמבטיה או שירותים, בהתאם למיקום מוקדי הרטיבות. 

בתוך כמה זמן מגיעים לייבוש מלא

תהליך של ייבוש רטיבות כלואה לא מסתיים לפני שלוקחים דגימה ובודקים מהי הלחות לאחר הייבוש. על פי התקן, מותרת לחות מסוימת של כ-3 עד 6 אחוזים, תלוי במצע שמתחת לריצוף (חול או חצץ, סומסום וכדומה). רק לאחר שמדידת הלחות מציינת כי הייבוש עומד בתקן, ניתן לפרק את המכונה ולחזור לשגרת חיים רגילה לגמרי.