איך להשאיר את העובדים מאושרים?

להשאיר עובדים מאושרים

במילה אחת, או יותר נכון בשתי מילים – הטבות פרסונליות.

על מנת ליצור ייחודיות לעובדים, לתת לכל עובד תחושה שהוא עובד מועדף, זאת באמצעות הצעת פתרונות המותאמים במיוחד לעובדים אשר מגיעות בהצעות אישיות וספציפיות המתאימות את העדפותיו של העובד האינדיבידואלי, קראו עוד באתר https://www.style.co.il.

הטבות פרסונליות למען העובדים שלכם

 לא פעם נאמר כי עובד טוב הינו עובד שטוב לו – כזה שמרוצה מהתנאים שלו במקום העבודה, ואפשר בהחלט להפוך את העובדים לטובים, מחוכיים יותר ומרוצים יותר עם ההתיחסות שניתנת להם באמצעות היחס האישי והמחשבה על כל אחד בפני עצמו.

חשבו על עצמכם, תבטח שהייתם רוצים לקבל מתנה מותאמת אישית, שתתאים בול אליכם

כצרכנים, בטח גם לכם יצא ליהנות מאותן הטבות אישיות הניתנות בדמות קופונים על ידי חברות ענק במשק הישראלי. אותם קופונים מבוססים על הרגלי הצריכה שלכם, באופן ספציפי, מוצרים שאתם נוטים לרכוש ותאריכי מפתח כמו יום נישואין לדוגמה.

ההטבה הפרסונליות מתקשרת בשם מנהלות הרווחה וכך מבססת את הנימה האישית החשובה כל כך לחברה.

הטבות פרסונליות הן הכוח המוביל בעולם הרווחה בתעסוקה

 עולם הרווחה בתוך סקטור העבודה, בכללותו מעסיק כיום רבות את הארגונים והחברות השונות, כאשר הדגש המושם הוא על מתן יחס אישי לכל עובד.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בין היתר עם הטבות לעובדים בסטייל, הטבות פרסונליות לכל עובד בהתאמה אישית.

הטבות פרסונליות – מייחדות את העובד ומעצימות אותו

כל חברה מעניקה הטבות כלליות לעובדים שלה, בפריסה ארצית. הטבות שכאלו יכולות להינתן בדמות  ארוחות מסובסדות בבתי קפה ומסעדות, כרטיס אשראי ממותג, הנחות קבועות ותכניות סבסוד שונות.

מה שמבדיל בין ההטבות הכלליות ובין ההטבות הפרסונליות הוא המסר ואיכות המסר.

איך מקבל ההטבות הפרסונליות מרגיש?

המסר העולה מתוך הטבות פרסונליות הינו מסר אישי במיוחד שהרי זהו  מסר המיועד באופן אישי אל עובד מסוים, על פי נתוני צריכה, סטטוס משפחתי ולעתים על סמך אירוע מיוחד בחייו כמו חתונה, הולדת בן או בת או יום הולדת של העובד.

 עובד שמרגיש שמתייחסים אליו כאינדיבידואל, מרגיש שרואים אותו בחברה ומתייחסים אליו בהתאם, מדד האושר עולה וכך גם מדד הפרודקטיביות שלו