איך לאטום לבד את הגג

איטום מבנים חיצוני

המאמר באדיבות בסיס עבודות גובה

אם הגג שלכם דורש איטום מחדש בשל העובדה שהוא דולף, אך אתם מחפשים את הדרך לחסוך, כדאי שתדעו שכיום ניתן לנסות לבצע איטום גג באופן עצמאי.  כמובן שחשוב לרכוש את החומרים הטובים ביותר לצורך איטום הגג וכן, כדאי ללמוד טרם מתחילים לאטום את הגג באופן עצמאי, כיצד עושים את זה בצורה הטובה ביותר וכיצד מבצעים איטום בניינים חיצוני.

באיזה חומר כדאי להשתמש לצורך איטום הגג?

בין אם אתם תוהים כיצד אוטמים באופן עצמאי גג רעפים ובין אם אתם תוהים כיצד תאטמו גג מרוצף, אין חומר יותר מתאים כיום מגומי גג לאיטום הגג. מדובר על חומר שיחזיק מעמד לשנים רבות, הוא גמיש, הוא יוריד את החום בדירת המגורים, הוא אינו חדיר למים והוא עמיד לקרני השמש ולכל פגעי מזג אוויר אחרים. כמובן שחשוב לקרוא את הוראות השימוש בחומר טרם מתחילים לאטום את הגג באמצעותו.

איטום גג באופן עצמאי

בכדי לאטום גג באופן יסודי ועצמאי, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

ראשית כל, חשוב מאוד שתנקו את הגג באופן יסודי מאוד. לכלוך ואבק עלולים לפגוע באיטום הגג.

שנית, כדאי למרוח את הגג בצבע יסוד המיועד למשטחי אבסט. יש למרוח מספר שכבות של החומר על מנת לקבל איטום אחיד.

לאחר ששכבת צבע היסוד התייבשה, יש לבדוק האם בגג יש סדקים או חורים. במידה ויש, חשוב לאטום אותם. לאחר מכן יש למרוח שכבה ראשונית של גומי גג ולאחר מכן להדביק על המרום הסדוק תחבושת פוליסאטר ולהמתין שהמקום יתבייש לחלוטין.

לאחר מכן יש למרוח שכבה נוספת של החומר שבחרתם. אם בחרתם בגומי גג שמהווה כאמור חומר איטום איכותי, יש למרוח שני ק"ג גומי על כל מטר מרובע.

אם מדובר על גג שמצופה כבר בזפת או בכל חומר איטום אחר, יש לבצע את כל ההוראות שצוינו לעיל מלבד מריחת הפרימייר.

אם מדובר על גג רעפים, יש לבצע את כל ההוראות הנדרשות לאיטום גג המצופה בזפת או בחומר איטום אחר כאשר ההבדל שיש הוא שעליכם להשתמש בחומר איטום לגג מסוג שונה התואם לגג רעפים באופן ספציפי.

אולי יעניין אותך גם לדעת עוד על עבודות בגובה