איך נקבע מחיר בדיור מוגן

בית אבות סיעודי

אנשים רבים מעוניינים לעבור לגור בדיור מוגן אך חוששים מהמחירים הגבוהים הקיימים היום בשוק. אומנם כולנו רוצים להזדקן בצורה הנעימה והמפנקת ביותר, אך רבים חוששים שההון העצמי שלהם לא יספיק לכך. למעשה, כדאי לדעת כי קיימים מסלולים שונים שניתן לפנות אליהם, על מנת למצוא את הדרך המשתלמת ביותר עבורכם להירשם לדיור מוגן. כדאי לזכור כי דיור מוגן מיועד לכל מי שמעוניין להשקיע באיכות החיים שלו, ליהנות ממסגרת חברתית ענפה ומפעילויות רבות ומגוונות שהמקום מציע. מדובר על מקום שמאפשר לקשישים ליהנות מרמת חיים גבוהה לצד היכולת להיעזר בכל רגע נתון באיש צוות, לכל בעיה ולכל שאלה. קשישים רבים בארץ ובעולם סובלים מבדידות, הם חיים לבד ובקושי יוצאים מהבית. לכן חשוב לשנות את המצב הזה וליהנות מכל רגע בחיים שלכם!

כל מה שכדאי לדעת לגבי מחיר בדיור מוגן

המחיר בדיור מוגן מורכב כמובן ממספר גורמים שונים, כאשר אחד הגורמים הוא סוגי הפעילויות שהמקום מציע לדייריו. מקומות איכותיים וברמה גבוהה, יכולים להציע מגוון רחב של פעילויות אשר יוכל להתאים לכל אדם ולכל טעם. ניתן למשל להצטרף להופעה או להצגה, ללכת להרצאה מעניינת, להשתתף בחוגים שונים ומושקעים וכמובן לחגוג את כל חגי ישראל בצורה המושקעת והמפנקת ביותר. כמובן שכל השירותים האלו עולים כסף, דבר שאומנם מייקר את המחיר של הדיור, אך מצד שני מספק לקשיש איכות חיים הרבה יותר גבוהה. רוב הקשישים שחיים בצורה עצמאית, כמעט ולא יוצאים להצגות או להופעות, מעטים מהם מנהלים חיי חברה משמעותיים ורובם פשוט מבלים שעות על גבי שעות מול הטלוויזיה. לכן חשוב להשקיע באיכות החיים של הקשישים ולספק להם גירוי תרבותי לצד חיי חברה עשירים יותר.

למעשה, אם נשווה בין המחיר של חיים עצמאיים בבית לצד ניהול חיי תרבות וחיי חברה עשירים, נגלה כי המחיר כמעט זהה לזה של דיור מוגן. כך שחשוב להבין כי מגורים מסוג זה אינם יקרים משמעותית, אך הם הרבה יותר מספקים והרבה יותר נעימים. ניתן למצוא מסלולי מגורים שונים, החל ממגורים עם פיקדון או ללא פיקדון או בית אבות סיעודי בהתאם לבחירה שלכם.