איך משתמשים בחומר אנטיסליפ

מחזיר שמן לדלת

הריצוף העיקרי שמשתמשים בו כיום הינו ריצוף המתבסס על מרצפות שעשויות מחומרים כמו קרמיקה או פורצלן כאשר המטרה העיקרית היא, הענקת מראה יוקרתי לכל חלל שהוא, אם זה בבית, במשרד, בקופת החולים או באולמות אירועים.

בנוסף למראה היוקרתי שמתקבל על ידי מרצפות הקרמיקה והפורצלן, יש להם גם חיסרון די משמעותי והוא סכנת ההחלקה. כל טיפת מים שנוטפת על המרצפות, עלולה להפוך את הרצפה המרשימה למגלשת סקי מסוכנת וכל מי שדורך באזור עלול להחליק ולהיפגע חלילה.

איך מונעים החלקה על מרצפות קרמיקה ופורצלן?

על מנת למנוע את סכנת ההחלקה על המרצפות האופנתיות כל כך, קיים חומר מונע החלקה בשם "אנטי סליפ". זהו חומר נוזלי שגורם לנקבוביות המיקרוסקופיות שקיימות ברצפה להתרחב בצורה כזו, שבמידה ודורכים עליהן כשהן רטובות, נוצר מעין וואקום כתוצאה מהלחץ והוא מונע את ההחלקה ומאפשר ליהנות מרצפה יפהפייה מבלי לחשוש.

כמו כן, ישנם גם גלילים נגד החלקה ורצועות אנטי סליפ אשר ניתן לבחור אותם בהתאם לצורך ולסוג השימוש המיועד. לדוגמא, כאשר מעוניינים ברצועות אנטי סליפ לאמבטיה, יצטרכו לבחור ברצועות שקופות על מנת לשמור על המראה האסטטי של החדר. לעומת זאת, כאשר מדובר בחדר מדרגות, ניתן להשתמש ברצועות בצבע שחור שהן בעלות סימן בטיחות ואף מחזירות אור בחושך.

כיצד משתמשים בחומר מונע החלקה?

השימוש בחומר נגד החלקה – אנטי סליפ – הינו פשוט מאוד. יש לוודא כי הרצפה יבשה לחלוטין ואז לרסס את החומר על כל השטח. לפזר אותו באופן שווה על כל האזור הרצוי ולהבריש אותו היטב על המרצפות. לאחר כחצי שעה, יש לשטוף את הרצפה במים על מנת להסיר את שאריות החומר ומיד עם סיום הטיפול ניתן לחזור ולהשתמש במרחב.

היתרונות בשימוש בחומר אנטי סליפ למניעת החלקה

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של חומר האנטי סליפ הנוזלי הוא, שכאשר הרצפה יבשה, אין כל שינוי במראה ואף לא ניתן לחוש בשינוי במרקם מרצפות. מה שכן, השינוי הגדול שירגישו יהיה כאשר ידרכו על הרצפה כשהיא רטובה והיא לא תהיה מחליקה.

בנוסף, אין צורך לתחזק או לשמר את הטיפול, זהו טיפול חד פעמי לטווח ארוך.

קראו עוד על: מחזיר שמן לדלת