אמן חושים ישראלי – מה ההבדל בינו לבין קוסם

לא מעט אנשים אוהבים קסמים טובים. בכוחו של קסם טוב לגרום לכל אדם שצופה בו להתפעל ממנו ולשכוח את כל מה שסביבו. כיום ניתן למצוא מופעים של קוסמים לכל גיל ומנגד ניתן למצוא מופעים של אמני חושים. על אף שרבים נוטים לחשוב שמדובר על אותו סוג של הופעה ואותו קונספט, חשוב לדעת כי אמן חושים וקוסם הם לא בדיוק דומים מבחינת המופע שהם מביאים. 

מופע קסמים- מה צריך לדעת?

קוסמים הם אנשים מיומנים בתחום של זריזות ידיים ובעלי יכולת לבצע טריקים שונים המבוססים על הזריזות המדוברת ועל טכניקות שונות אחרות שהם מתאמנים עליהן לא מעט. תחום הקוסמים הוא תחום ראליסטי למדי והוא מתבסס על תעלולים שונים שרלוונטיים עבור שעשוע. ניתן לומר כי התחום המדובר מסקרן לא מעט אנשים שכן, על אף שכולם יודעים שמדובר על טכניקות שונות ואחיזת עיניים של הקוסם, הם עדיין לא מצליחים להבין כיצד הקוסם מבצע את הקסמים שלו. הקוסם עוסק בעיקר בקסמים אשר עוסקים בחפצים ואובייקטים שונים במהלך המופע שלו. אמן חושים לעומת קוסם מתעסק פחות עם חפצים, מהירות ידיים ואחיזת עיניים ועוסק יותר במוח האנושי.

אמן חושים- במה מדובר?

אמן חושים הוא סוג של קוסם, אלא בניגוד לקוסם הוא מבצע את הקסמים שלו על המוח האנושי. הוא לומד לא מעט את תחום הפסיכולוגיה, קריאת שפת גוף ומחדד את חמשת החושים שלו בצורה רצינית מאוד עד כדי כך שבמופע שלו נדמה שהוא מבסס את כל התרגילים שהוא עושה על מעין חוש שישי כלשהו שהוא חוש נבואי. אולם, אמן החושים איננו נביא והוא מתבסס על הידע שיש לו בתחומים שונים הנוגעים לאדם ולמוח האנושי. אמן חושים יודע כי המוח אמנם מורכב מאוד אך בסופו של דבר הוא נשען על רוטינות ועל כן, הוא משתמש בתפיסות המוח המקובעות, בהרגלים וברוטינות שאנשים לא שמים לב אליהם והופך אותם למופע מפתיע ומעורר התפעלות. למידע נוסף אודות מנטליסט ישראלי