זיכוי הרבים

כולנו מחפשים אחר הדרך להיות מאושרים. אנו מחפשים את האושר בכסף, בבית או במגוון רחב של דברים גשמיים מבלי להבין לעיתים כי האושר אינו נמצא שם. אחת המצוות אשר יכולה לתת לנו שכר גבוה מצד אחד אך גם סיפוק רוחני אותו לא נמצא בשום מקום אחר הינה מצוות זיכוי הרבים. מצווה זאת מאירה את הנפש, מרימה אותנו ומספקת לנו כוחות אדירים להמשיך הלאה. כמובן ששני הצדדים זוכים כאן גם הצד המזכה וגם הצד שוכה לטעום מאורו של הקב"ה ולו למעט.

 

מהי מצוות זיכוי הרבים?

מצווה זאת הינה למעשה ההשפעה שיש לכם על אחרים ללכת לפי דרכו של הקב"ה. בכל פעם בה אתם מצליחים להראות לאחר את הדרך הנכונה, לגרום למישהו לבחור לקיים עוד מצווה, לפקוח את עיניו של אדם אשר לא הצליח לראות עד עכשיו, זוהי מצווה בעלת מעלה חשובה וגדולה מאין כמותה. אנשים רבים מסתובבים בעולם ואינם מצליחים לראות את האור, הנשמה יודעת כי היא רוצה משהו אחר אך הם אינם יודעים מה. העזרה לאדם כזה הינה חסד של ממש.

כיצד ניתן לעשות זאת בפועל? ישנן מספר דרכים והן באות לידי ביטוי גם באופן גשמי למשל על ידי תרומה של כסף לישיבות, קניית סידורים לבתי כנסת, פתיחת עמוד פייסבוק או קבוצת וואטסאפ לחיזוקים, שליחת סרטונים מעניינים. כל הדרכים הללו עוזרות להפיץ את האור. דרך נוספת הינה רוחנית יותר והיא כמובן על ידי שיחות המכילות דיבורים של אמונה, חיזוקים רוחניים תמידיים והעברת המסר הכללי כי ישנו בורא לעולם והכל מגיע מאיתו יתברך. שיחות מחזקות יכולות להיכנס ללב של האדם שמולנו ולגרום לו לעשות שינוי של ממש. כל שיחה שלכם, כל דיבור של אמת או של אמונה יכולים להשפיע על מישהו מבלי שתשימו לב.

 

רוצים לקרוא עוד? הכנסו עכשיו – הרב כמוס עגיב.