תמהיל משכנתא – האם ניתן לעשות את זה לבד?

רוב הישראלים שמעוניינים לרכוש דירה באמצעות משכנתא אינם מודעים לעובדה שניתן לעשות את זה אחרת, אולי אף בצורה קלה יותר. בדרך כלל, משכנתא רגילה שלוקחים בבנק הינה משכנתא במסלול ריבית פריים. אמנם אפשר לעשות שילוב של מגוון מסלולים בעלי יתרונות ניכרים, וזה נקרא תמהיל משכנתא.

קראו על חישוב משכנתא >>>

מה המצב של רכישת המשכנתא לפי בנק ישראל ואיך זה קשור לתמהיל?

בנק ישראל מחייב לקחת לכל הפחות שליש מתוך המשכנתא במסלול ריבית קבועה, שליש ומטה של המשכנתא במסלול של ריבית משתנה כמו במסלול הפריים, ולא יותר משני שליש במסלול של ריבית המשתנה בתדירות של חמש שנים או יותר. למרות ההגבלות האלה, ניתן ואף רצוי ללכת על אלטרנטיבות אחרות בסכומים והחזרים חודשיי אמנם דומים אך עם רמות סיכון משתנות, אופציות לפירעון מוקדם בתנאים מועדפים ועוד.

למה לעשות תמהיל משכנתא?

מדוע מומלץ ללכת על תמהיל משכנתא שהוא למעשה שילוב בין כמה מסלולים? כיוון שברור מאליו שלא קיים מסלול אחד מושלם, לא לפחות לכולם. לכל מסלול יש את היתרונות והחסרונות שלו וכמובן לכל רוכש דירה יש העדפות שונות. יש מסלול קבוע שמעניק לכם ידיעה מראש בנוגע לצפי אך הריבית גבוה ואין אפשרות של תחנת יציאה. במסלול תוכלו להנות עם ריביות נמוכות ואופציות לתחנת יציאה אך הריבית צמודה למדד, מה שאומר לקיחת סיכון לעליה ניכרת בעתיד.

קראו איך לבחור יועץ משכנתאות מומלץ >>>

תמהיל משכנתא לא עושים לבד – פונים ליועץ משכנתאות

לכן, הדרך הטובה ביותר זה לקחת קצת מכל דבר. תוכלו לבנות תמהיל משכנתא שמסתדר על פי הצרכים והעדפות שלכם. מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי והדרכה של יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה שיפרוס בפניכם את כל המידע הרלוונטי עבורכם יחד עם המלצות לתמהיל הטוב ביותר לכם. רק כך תוכלו לוודא שאתם מקבלים את כל היתרונות מכל המסלולים המוצעים במצב השוק הנוכחי. הדרך לרכישת דירה מעולם לא הייתה קצרה ובטוחה יותר!