מתי מומלץ לצרוך אבקת חלבון

אבקת חלבון

אבקת חלבון נועדה למעשה לספק את הצורך בחומצות אמינו הכרחיות, בצורה זמינה וקלה לספיגה. רוב האנשים מקשרים בין אבקות חלבון לבין אימונים בחדר כושר, היות ורבים מהמתאמנים נוהגים לשתות שייק חלבון בסיום האימון שלהם. המטרה היא כמובן להעניק לגוף זריקת חלבונים מהירה, במטרה לחזק ולהגדיל את שרירי הגוף השונים שעבדו במהלך האימון. אך חשוב להבין כי ניתן לשתות שייק חלבון לא רק אחרי אימון בחדר כושר, אלא במקרים רבים נוספים. למשל, רבים אינם מודעים לכך, אך גם אימון אירובי כמו למשל ריצת נפח ארוכה, אימון אינטרוולים, אימון פונקציונלי, אימון קטלבל או כל סוג אחר של אימון גופני עצים, יכול להרוויח משתייה של שייק חלבון בסיום האימון. חשוב להבין כי במהלך האימון השרירים שלנו עובדים קשה ובחלק מהפעמים נוצרים קרעים מיקרוסקופים בשריר. חומצות האמינו שמגיעות מאבקת החלבון מאפשר לעבות את השריר, דבר שמתבטא בשרירים גדולים ומרשימים יותר.

אבקת חלבון – מי זקוק לזה ומתי?

כאמור, המטרה של אבקות החלבון היא לאפשר לנו לספוג את כל חומצות האמינו ההכרחיות לגוף שלנו, בצורה קלה ומהירה יותר. ניתן כמובן לאכול בסיום האימון מאכלים עתירי חלבון, אך חשוב להבין כי לאוכל מוצק לוקח יותר זמן להתעכל, כלומר לחומצות האמינו שמצויות במזון ייקח יותר זמן להגיע לשריר. לעומת זאת, שייק חלבון מכיל את חומצות האמינו בצורה הקלה ביותר לספיגה, ולכן ספורטאים רבים בוחרים לשתות את השייק בסיום האימון, ובכך להעצים את התועלת של האימון שלהם. הרי אין שום הגיון לבצע אימון אינטנסיבי ועוצמתי, ולאחר מכן לא לספק לגוף את אבני היסוד שדרושים לו לצורך חיזוק השריר. לכן ניתן לומר בוודאות, כי רוב המתאמנים ירוויחו משתיית שייק חלבון בסיום האימון שלהם. מעבר לכך, ניתן לשתות את השייק גם במהלך היום, בתור תחליף לארוחה עשירה בחלבון. כל מי שלא מצליח להקפיד על תזונה מאוזנת, יכול להרוויח מהשייק הזה.

לסיכום, כל מי שמתאמן באופן קבוע, יכול לצרוך אבקת חלבון בתור דרך נפלאה להעשיר את הגוף שלהם בחלבון הדרוש לצורך בניית השריר. מומלץ לשתות את השייק בסיום האימון.

קראו גם על: כורכומין