רכישת סים אנונימי – לשם מה הוא משמש אותנו

רכישת סים אנונימי

כשאנחנו רוכשים מכשיר סלולר, המכשיר כשלעצמו לא יכול לשרת אותנו להוצאת שיחות באופן רגיל (לא דרך אפליקציות שעובדות על רשת האינטרנט) ולא לצורך גלישה באינטרנט שאיננה דרך WI-FI, אם אין לנו כרטיס סים. זה הכרטיס אותו אנחנו מקבלים מחברת הסלולר ומכניסים אל תוך המכשיר בשביל לעשות בו שימוש. 

כשאנחנו רוכשים כרטיס סים, אנחנו מקבלים למעשה מספר טלפון ממנו אנחנו יכולים להוציא שיחות ולקבל שיחות. כל מי שיתקשר אלינו יצטרך להקליד את המספר שלנו, וברגע שאנחנו נתקשר אליו אז הוא יראה את המספר שלנו על הצג של המכשיר שלו. 

אך קיימת אופציה נוספת והיא רכישת סים אנונימי. הרעיון הוא, במקום שאנשים ידעו מה המספר שלנו אנחנו נוכל ליצור קשר עם אנשים אך הם לא ידען מי מתקשר אליהם. חשוב לציין, שכרטיס זה בדרך הוא נטען, הוא משמש לכמות מסוימת של שיחות ולא באופן רגיל. אפשר למצוא כרטיסי טוקמן עם סים אנונימי שמאפשר להוציא שיחות מבלי שאיש ידע מי מתקשר. 

למה אנחנו צריכים סים אנונימי?

ראשית, בשביל שנוכל ליצור קשר עם אנשים מבלי שהם ידעו שזה אנחנו, מה שאומר שלא יוכלו לנתק לנו או לא יוכלו להימנע מהשיחה. זה נחוץ עבור אנשים שעובדים בתחום החקירות או בתחומים דומים. 

שנית, יש מקרים רבים בהם אין חשיבות אמיתית למספר. למשל אם מדובר במכשיר טוקמן שנעשה בו שימוש מעת לעת, לא באופן קבוע, אז אין באמת צורך במספר קבוע. זה נכון גם לגבי מכשירים בהם אנחנו יכולים רק להוציא שיחות ולא לקבל שיחות. 

בכל מקרה, חשוב שנבדוק את הצורך שלנו בסוג סים שכזה, לפני שנרכוש ונעשה בו שימוש.