חומרים לאיטום גגות – 3 חומרים שאתם חייבים להכיר

חומרי איטום לגג

המאמר באדיבות א.משי איטום

עומדים לקראת איטום הגג? אלו החומרים הנפוצים ביותר לאיטום גגות ואותם אתם חייבים להכיר:

חומר ישן, מוכר וטוב – הזפת

חומר האיטום המוכר ביותר הוא – איך לא – הזפת. בעבר, לא היו קיימים כל החומרים המשוכללים והאיכותיים שיש כיום, ולכן הלכו על האלטרנטיבה המוצלחת ביותר והיא הזפת. את הזפת היו שופכים על כל בטח הגג שהיה צריך לאטום, ולאחר שהתייבש, הוא הפך לאטום ומנע חדירת מים. לאחר ביצוע הזיפות, היה צורך לסייד את הגג על מנת להשלים את פעולת האיטום. 

יריעות ביטומניות – חומר האיטום החדשני

יריעות ביטומניות נחשבות לסוג האיטום החדשני והמוצלח ביותר כיום והן תופסות את המקום של שיטת האיטום הוותיקה – איטום בזפת. הסיבה לכך היא שמדובר ביריעות עמידות מאוד אשר הוכיחו את עצמן בעמידות ארוכת טווח הרבה יותר מאשר כל חומר איטום אחר. כמו כן, הן מחזיקות מעמד בכל תנאי מזג האוויר אפילו הקיצוניים ביותר וכן עמידות באופן יוצא דופן בפני חבלות, מכות והכי חשוב, רטיבות ומים עומדים. יתרון נוסף של שיטת האיטום ביריעות ביטומניות הוא שהן לא זקוקות להלבנה לאחר ביצוע עבודת האיטום וכן כמעט לא דורשות תחזוקה.

חומרים פוליאוריטנים – לאיטום תרמי

חומרים פוליאוריטנים הם חומרים שמשמשים גם אם לאיטום ולהדבקה בתעשיית הבנייה. היתרון הבולט שלהם הוא היכולת להידבק לכל משטח שהוא תוך שמירה על גמישות רבה. מדובר למעשה בחומרים נוזליים אשר נשפכים על גבי המשטח הרצוי, אלה מתפשטים על פני כל המשטח וחודרים לכל החללים והפתחים שקיימים בו. לאחר ייבוש החומר, הוא הופך לאטום מאוד ומגן מפני חדירת מים. אך לא רק. החומר הפוליאוריטני מעניק למבנה גם איטום תרמי המונע חדירת חום או קור לתוכו.