כך תרחיקו יונים בדרך הפשוטה ביותר

יונים יכולים להוות מטרד רציני מאוד. הלכלוך שהם יוצרים, הרעש הלא נעים וכמובן הנזק שהם יכולים ליצור לתשתיות של המבנה, הם חמורים מאוד ולא פעם הם פוגעים באיכות החיים של כל אדם ממש ואף גורמים לאדם להוציא לא מעט על תיקונים שונים שהוא נדרש לבצע בשל היונים.

כיצד מרחיקים יונים?

לפני הכל, חשוב מאוד לדעת שלכל מרחיק יונים יש את השיטה שלו, אולם, ישנן מספק שיטות מקובלות שבאמצעותן עובדים כיום רוב המרחיקים של היונים. השיטה הנבחרת יכולה להשתנות  ממקרה למקרה ותלויה בכמות של היונים, בעונת השנה, בקיום גוזלים ועוד. גם המחיר של הרחקת יונים ישתנה בהתאם לשיטה הנבחרת. הנה כמה שיטות יעילות שמשתמשים בהם כיום לצורך הרחקת יונים בצורה נוחה וקלה:

ראשית כל,  פסי חשמל, מדובר על אחת השיטות היעילות ביותר לצורך הרחקת יונים. ניתן  להניח פסים שיתנו שוק חשמלי קטן ולא מזיק ליונים. את הפסים ניתן להניח כמעט בכל מקום. 

שיטה נוספת היא שימוש ברשתות שימנעו מהיונים להגיע לקן אותו הן בנו. מדובר על שיטה מקובלת למדי בתחום.

שיטה נוספת היא שימוש בדוקרנים לצורך הרחקת היונים. הצבעת דוקרנים בשטח שעליו מעוניינים לשמור ימנע מהם להקים שם קן ולדגור עליו. היונים בעצם  יראו שהמקום תפוס ולא שמיש ויעברו למקום אחר. מדובר על שיטה שאיננה פוגעת ביונים ועל כן  אם חשוב לכם להשתמש בשיטה הומאנית, יתכן מאוד שזאת שיטה שתתאים לכם.

שיטה נוספת היא להציב דחלילים במקומות שהיונים מגיעות אליו וזאת בכדי להרתיע אותן ולהפחיד אותן. לא פעם הצבת הדחלילים גורמת ליונים לחשוב שמדובר בבן אדם ועל כן הן נמנעות להגיע למקום.

חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך התאמת השיטה הרלוונטית לצורך הרחקת יונים מביתכם. למידע נוסף במרומיו עבודות גובה