עורך דין תעבורה תל אביב

עורך דין תעבורה

תל אביב היא אחת מבין הערים הגדולות ביותר בארץ, ולכן לא מפתיע כי היא גם אחת מהערים הצפופות ביותר שיש. כיוון שמדובר בעיר שוקקת חיים המציעה אינספור אפשרויות בילוי, אנשים רבים נוהרים אליה בהמוניהם – בין אם מדובר על אנשים המתגוררים בערים סמוכות, תושבים המגיעים מאזורים צפוניים או דרומיים ביותר ואפילו תיירים מארצות שונות שמוכרחים לחוות את חיי התרבות בעיר.

אכיפת חוקי התנועה בתל אביב

לא סתם תל אביב מכונה "עיר ללא הפסקה", ובמיוחד כאשר מדובר על הכבישים המובילים אל ומחוץ לה שתמיד עמוסים ברכבים. כל מי שמגיע לעיר יודע כי הדבר כרוך בעומסי תנועה כבדים, בעיקר אם טווח השעות הוא בבוקר או אחה"צ.

כיוון שזוהי עיר סואנת ועמוסה בכלי תחבורה, העירייה מפעילה מערך מצלמות אכיפה שנועדו לעשות מעט סדר בכבישים הרבים. אחד מתחומי האכיפה של העירייה הוא עניין הנסיעה בנתיב השייך לתחבורה ציבורית. נתיב זה (ובקיצור נת"צ) מאפשר לכלי תחבורה המשמשים להסעת נוסעים לקצר את משך הנסיעה, בעזרת נתיבי תחבורה ייעודיים בתוך העיר שגם כך "פקוקה" במשך מרבית שעות היום.

בדרך זו העירייה מעודדת את הציבור לנסוע בתחבורה ציבורית, וכך להפחית את השימוש ברכב הפרטי וכתוצאה מכך להוריד את רמת זיהום האוויר.

תיעוד עבירות נהיגה מסוכנות

העירייה עושה שימוש במערך מצלמות האכיפה בעיר לצורך שמירה ופיקוח על הסדר הציבורי בכבישים, כמו גם אכיפה של עבירות תנועה מסכנות חיים כמו חסימת צמתים, חניה במתחם השייך לתחנות אוטובוס, נהיגה בשכרות, עקיפה מסוכנת ועוד. באופן כללי רשויות מקומיות מסוימות רשאיות לתת קנסות על עבירות תנועה של נסיעה בנתיבי תחבורה ציבוריים, ולא קנסות על עבירות תנועה אחרות כמו נהיגה במהירות מופרזת או נסיעה ללא חגורת בטיחות – אך במקרים של תיעוד עבירות מסוכנות ומסכנות את כלל ציבור הנהגים, היא יכולה להעביר את תיעוד המקרה לאגף התנועה של משטרת ישראל האחראית על אכיפת דיני התעבורה.

מתי כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה בת"א?

בכל מקרה בו נהג מקבל דוח בגין עבירת תנועה אותה ביצע, יש לזכור כי נוסף על עונש כספי הוא יכול לקבל גם נקודות שליליות ברישיון הנצברות במשך תקופת זמן. קבלת דוח על עבירת תנועה מוכרחה להיות מגובה בתיעוד המעשה, ולכן מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מטעם עו"ד מוסמך לענייני תעבורה.

במקרים של תיעוד עבירות תנועה חמורות כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים, או גרימת תאונת דרכים קלה עד קטלנית – הסנקציות המקובלות לרוב הן קבלת זימון בפני שופט, ועמידה לדין במידה והנהג נמצא אשם. גם כאן חשוב במיוחד לפנות אל עורכי דין תעבורה מומחים, שיעניקו את הייצוג הטוב והמתאים ביותר.