המדריך לבחירת כסאות לפינת אוכל

כסאות הם פריט שהוא הרבה יותר מפריט עיצובי משום שהשימושיות שלו היא גבוהה. הוא חייב לספק תמיכה נוחה לגוף יחד עם העובדה שהוא גם חייב להיות אסתטי ולהתאים לעיצוב הפנים של פינת האוכל והסלון, אם היא פתוחה אליו. משום כך, חשוב להקפיד על כמה דברים כשקונים כיסאות לפינת האוכל.

על מה להקפיד?

  • חוזק ויציבות הם מעל הכל. אתם לא קונים כסאות שמתאימים לזמן קצר ואירוח בפינת האוכל זה עניין של שעה שעתיים לפחות. הקפידו לקנות אותם מיצרן טוב ומוביל שיכול לערוב לאיכות שלהם למשך שנים.
  • גודל פינת האוכל קובע את הדגם והגודל של כסאות שמתאימים לשולחן וגם להצבה בפינה. אם אין מקום ללכת מסביב לכסאות זאת תהיה בעיה שלא תוכלו לפתור אחרי שכבר קניתם אותם.
  • איכות החומרים קובעת גם את הנראות. חומרים זולים לא נראים טוב לאחר שנים והם מתבלים מהר מאוד במיוחד באור השמש הישראלי. מכיוון שפינות אוכל נחשפות לא פעם לאור השמש דרך המרפסת או החלון, רצוי לבחור חומרים טובים גם בשלד הכיסא וגם בריפוד כדי שישמרו על המראה הנאה לאורך זמן.
  • תמיכה בגוף חייבת להיות משום שאחרת תנסו להתחמק כמה שאפשר מלשבת בפינת האוכל וזאת לא המטרה של בחירת כסאות לשולחן. נסו אותם בעצמכם בחנות ושבו עליהם כמה דקות כדי לוודא שאלה הכיסאות שנוח לכם לשבת ולארח עליהם. את ההבדל תרגישו כשתחזרו הביתה ותרצו לשבת שם שעות אפילו כדי להכין שיעורים עם הילדים.
  • צבעים הם בדרך כלל נקודת התורפה של עיצוב ישראלי משום שאנחנו רגילים לצבעים סולידיים כי זה חסכוני ומתאים לכל סגנון. עם זאת, בדקו לפעמים שילוב צבעים פה ושם אפילו בריפוד על מנת להוסיף עניין וחיים, אם כי לא בצבעים שיעייפו אתכם מהר מאוד.

טיפים נוספים מחכים לכם באתר סטודיו 26 >>>