כך תמנעו עובש בבית עם בדיקת איתור נזילות

איתור נזילות

נזילות בבתים עלולות לגרום לפרצי מים ואז אין מצב שלא תראו ותרגישו אותן. לעומתן, יש דליפות קטנות אשר יוצרות באיטיות כתמי רטיבות על תקרות, על קירות וכיוצא בזה. לעיתים, לא תבחינו בהן אלא לאחר מספר ימים בגלל שהן מוסתרות מאחרי ארון וכדומה. נזילות נוצרות עקב בלאי של צנרת, אטמים שחוקים, חבלות, תאונות וכדומה. כאשר יש חשד לנזילה, תוכלו לבדוק זאת במהירות. עליכם לסגור את כל הברזים במים ובגינה – אם יש כזאת, ולבדוק את שעון המים הראשי. אם הוא עדיין מסתובב אזי ברור שהיא קיימת ויש צורך לאתר את מיקומה המדויק. 

טיפול מיידי

לא כדאי לכם להמתין ויש לטפל בבעיה במיידית מדי בגלל שהיא רק תחמיר. קירות רטובים אינם יפים למראה, הצבע והטיח מתקלפים ולאורך זמן ייווצר עובש על הקירות. בנוסף, אריחי קיר עלולים להתערער, האוויר הופך ללח ויש סכנה לפגיעה במערכות הנשימה של דיירי הבית. בבתים משותפים הבעיות עלולות ליצור ויכוחים וסכסוכים עם שכנים וכדאי להימנע מכך. בסיטואציה הזאת מומלץ לכם להזמין חברה מקצועית המתמחה באיתור נזילות בבית אמצעות מצלמה תרמית. 

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית פועלת על טכנולוגית חום. המים בנקודת יציאתם מהחור או הסדק יהיו קרים יותר מאשר במקום מרוחק יותר. הבודק מעביר אותה על הקיר החיצוני לאורך הקו החשוד, על ידי שינויי צבע הוא מזהה במדויק את הנקודה ושם הוא שובר את המרצפת או הקיר. משמעות הדבר היא תיקון מהיר ויעיל החוסך זמן. כאשר שוברים מעט אז גם הגימור קל יותר כי ניתן לבצע תיקון מקומי עם גימור מושלם. מומלץ לכם להזמין חברה מקצועית ובעלת מוניטין לבדיקת איתור נזילות. כך תוכלו לפתור בעיות כבר בראשית התפתחותן. 

אולי יעניין אותך גם צילום הביוב בעזרת סיבים אופטיים