טיפול באוטיזם באמצעות רפואה משלימה

טיפול באוטיזם באמצעות רפואה משלימה

אוטיזם איננה מחלה. היא נחשבת להפרעת התפתחות שהשפעתה מתבטאת במספר מישורים. בעיקר בתחום התקשורתי והיכולת ליצור קשרים עם הסביבה, וכן בתחומי התעניינות מצומצמים מאוד שחוזרים על עצמם. אמנם אין זו מחלה, אך הסימפטומים של האוטיזם כה משמעותיים, וההורים לילד שאובחן באוטיזם מחפשים דרך להפחית את הלקות שלו ולתת לו כלים רבים ככל האפשר לנהל שגרת חיים נורמטיבית.

טיפול התנהגותי ושיפור המצב

מרבית המאובחנים באוטיזם מופנים לטיפול התנהגותי. מדובר על טיפול שהוכח אכן כיעיל, מדובר על טיפולים אינטנסיביים מאוד שבמהלכם נפגש הילד עם אנשי מקצוע ורוכש דפוסי התנהגות תקינים חרף הלקות שלו. ניתן לומר כי הטיפולים מתבררים כיעילים ראו באתר https://tali-angor.com, וילדים רבים מצליחים לעשות כברת דרך משמעותית מאוד. אך כמובן שלנצח את האוטיזם אי אפשר, והוא נשאר ללוות את הלוקה בו ברמה זו או אחרת.

טיפול ברפואה משלימה

יש דרכים נוספות להועיל ולטפל באוטיזם. תחום הרפואה המשלימה מציעה מענה למי שאובחנו באוטיזם. ובהחלט ניתן לקבל טיפול באוטיזם רפואה משלימה. גם בטיפול זה לא מדובר על ניסיון להעלים לחלוטין את התופעה. המטרה היא לצמצם ככל האפשר את הביטוי של האוטיזם ולאפשר למאובחן לנהל אורח חיים תקין ורגיל ככל האפשר לצד הלקות שמלווה אותו.

התאמה מיטבית לטיפול מועיל

עבור כל ילד שאובחן באוטיזם יש להתאים את הטיפול היעיל ביותר עבורו (קראו על השיטה שפיתחה טלי אנגור). שכן יש הבדלים בין ילד לילד והבדל בין משפחה למשפחה והיכולת להציע טיפולים ולהשקיע בילד. לפיכך אין מקום להשוואה, ולפני שיוצאים לדרך חשוב לערוך בירור מקיף שמאפשר לאתר את שיטת הטיפול הנכונה והיעילה ביותר לילד. האם הוא זקוק לטיפול תרופתי? האם כדאי לפנות לטיפול ברפואה משלימה? האם הוא צריך ריפוי בעיסוק? טיפולים של קלינאי תקשורת? לכל ילד תורכב מעטפת טיפולית שונה ומתאימה למצבו וליכולות הנוכחיות שלו. כאשר המטרה היא להעצים ולשפר יכולות ולאפשר לילד לגדול בצורה הטובה ביותר. כך שהוא יוכל לגדול ולהיות מבוגר עצמאי שישתלב בחיי הקהילה ללא תמיכה של אנשי מקצוע או הורים. פעמים המטרה הזו אפשרית ולעיתים – לא. אך בכל מקרה יועילו הטיפולים ויקדמו את הילד.