מה זה סיווג קבלן 131?

סיווג קבלנים

יותר מידי אנשי מקצוע שי לנו בתחומים רבים שאין כל תנאי סף המגביל אותם מלהציע את שירותיהם לציבור. יכול כל אדם להחליט ביום בהיר שהוא רוצה הכנסה נוספת ועל כן הוא יציע את שירותיו כשרברב. בעזרת הקפיץ שיש לו בבית הוא ינסה לפתור בעיות אינסטלציה מורכבות אצל לקוחות.אולי יהיו מקרים שזה יילך לו אך ברור שאם הוא לא איש מקצוע באמת, הוא בוודאי לא יצליח ובמקרים רבים הוא אף יגרום לנזקים שונים.

כך זה עם שרברבים וכך זה גם עם חשמלאים ובעבר זה היה גם עם קבלנים. לא היו תנאים ברורים שחייבו את הקבלנים ולקוחות לא ממש בקשו לראות את הרישיון של הקבלן אשר את שירותיו הם שכרו. ראו כאן מידע מקצועי על רישום קבלן רשום!

כיום, הסיפור שונה לגמרי. כיום אמור כל קבלן להיות רשום בפנקס הקבלנים כאשר ללא הרישום הוא לגמרי לא יהיה מומלץ ולא כדאי יהיה בכלל להתקרב לשירותים שהוא מציע. המודעות הציבורית לכל הנושא הזה של רישום קבלנים כל כך עלתה עד שכיום כבר ברור מאליו שקבלן הוא רק זה שרשום בפנקס הקבלנים ורק את שירותיו שווה להזמין.

סיווג קבלן 131 מה זה אומר?

למעשה כל קבלן רשום נהנה מסיווג מסוים אשר זה למעשה תוחם את תחומי ההתמחות שלו. נשמע אולי משפט מורכב אך קראו אותו שוב ותבינו.

הסיווג של הקבלן למעשה קובע עד איזה היקף מבחינת עלויות הם רשאים לבצע עבודות בנייה. סיווג 131 הוא למעשה סיווג המאפשר לשיפוצניקים לבצע עבודות בנייה שונות עד להיקף הכנסה של 1.6 מיליון ₪.

חשוב להבין כי כל קבלן יכול למעשה להעלות את הסיווג שלו אך זאת רק אם הוא עומד בתנאי סף שונים. קראו בהרחבה על סיווג קבלנים!