מה חשוב להכיר לפני שעושים עגילים לתינוקות?

עגילים לתינוקות

המאמר באדיבות Valoro

ניקוב חורים באוזניים זו אולי פעולה פשוטה ולא נחשבת לרפואית או פולשנית. אבל למעשה, כאשר ההורים הנרגשים ניגשים עם התינוקת שלהם לבצע את הצעד הזה, הם כן צריכים להחליט ולבחון את האופציות הרלוונטיות. כי בסופו של דבר הפעולה כן קשורה לבריאות התינוקת וכן משפיעה על ההרגשה ועל העתיד שלה. היות שהנתונים הללו רגישים ומשמעותיים חשוב לבדוק היטב לפני שמחליטים, ולקבל את מלוא המידע בדבר האופציות הקיימות.

מה שחשוב להכיר

  • לפני הכול יש לדעת כי יש כיום מספר שיטות מובילות שניתן לבצע דרכן את עגילים לתינוקות. לכל שיטה יש מאפיינים מסוימים ותכונות מיוחדות אשר מייחדות אותם על פני השיטות האחרות. כדי לבחור את השיטה המתאימה ביותר יש לבחון את האופציות ולהבין כיצד מבצעים את ניקוב החורים בכל אחת מהשיטות.
  • אין סיבה שהתינוקת תסבול כאשר מבצעים את החורים. במרבית השיטות יש אפשרויות אלחוש אשר יאפשרו לכם ולתינוקת להיות רגועה יותר. האלחוש אינו מורכב ולא לוקח זמן רב, והוא כן מקל על ההרגשה ועל הבכי של התינוקת בעת הביצוע.
  • יש לדעת כי לאחר ביצוע החורים יש לטפל באזור בהתאם להנחיות. אמנם יש מי שמזלזל בכך וסבור כי העסק אינו מסובך, וכי מרבית האנושות מסתובבת עם חורים ועגילים. אבל למעשה חובה לזכור כי טיפול נכון ומותאם בשלב הראשון לאחר ניקוב החורים הינו משמעותי, והוא נועד להגן על האזור מפני זיהומים או תופעות אחרות בלתי רצויות.
  • יש להבחין בין נותני שירות שמבצעים את החורים. כי גם אם ברור לכם מהי השיטה הרצויה לכם, עליכם להכיר את מי שמבצע את החור ואת הרגישות שהוא ניחן בה. כי היד הרגישה והעדינה תבצע את המשימה במהירות ובעדינות, עם כאב מינימלי.