באילו שיטות משתמש מדביר מכרסמים?

מדביר מכרסמים

מדביר מכרסמים נוקט בשיטות עוצמתיות על מנת להרחיק את בעלי החיים הלא רצויים מהשטח. אי אפשר לומר כי כל השיטות ידידותיות כלפי המכרסמים, אך לעיתים אין ברירה. המכרסמים כבר השתלטו על שטח המחיה של בני האדם, ואין מנוס אלא להשתמש בכל האמצעים הקיימים בשביל להרחיק אותם ולמנוע את המשך הנזק מצידם. 

לפניכם רשימה חלקית של שיטות בהן משתמשים מדבירי מכרסמים:

פיזור רעלים בשטח הנגוע

לאחר זיהוי סוג המכרסמים שקיימים בשטח, מפזרים פיסות רעל במקומות בהם הם מסתתרים ובפתחי המחילות שלהם. לרעלים יש ריח מגרה מאוד והמכרסמים יוצאים לטעום מהם, הם נוגסים ברעלים ולאחר זמן מה הם מתים.

הטמנת תיבות רעילות

ניתן להשתמש גם בתיבות רעילות המכילות תערובת מזון למכרסמים אשר כוללת גם אחוז מסוים של חומר רעיל. המכרסמים נכנסים לתיבה דרך פתחים מיוחדים, טועמים מהאוכל 'הטעים', ולאחר שהוא מתעכל הם מקבלים קוצר נשימה וכך מתים.

צידת מכרסמים באופן ידני

שיטה נוספת להשמדת מכרסמים היא השיטה הידנית. במידה וקיים מידע מדויק לגבי הימצאות מכרסמים ולגבי המיקום שלהם, ניתן לבצע לכידות באופן ידני. הלוכד משתמש באמצעים מקצועיים על מנת למשוך אליו את המכרסם ולגרום לו ליפול בפיתיון הרעל שהוא שם תחת רגליו.

הדברה אורגנית בכל השטח

ישנה שיטה נוספת שהפכה זה מכבר לאחת השיטות המועדפות ביותר אצל אנשים חובבי בריאות, חובבי אדמה ואוהדי בעלי החיים. מדובר בשיטת הדברה אורגנית. בשיטה זו משתמשים בחומרים אורגניים, חומרים מהטבע על מנת להרחיק את המכרסמים אך מבלי לפגוע בהם. מדובר במכשירים או בחומרים שהמכרסמים אינם מחבבים מבחינת ריח, או שהם גורמים להם אי נוחות בעקבות רעשים שהם מייצרים וכך המכרסמים מסתלקים מהשטח המודבר.

אולי יעניין אותך גם הדברת פשפשים