מתי נהוג לרשום צוואות וירושות?

עורך דין צוואות וירושות

אם גם אתם מעוניינים ללכת על בטוח ולמנוע מצב בו יריבו על כל הקשור אל חלוקת הנכסים שלכם, קרי, חלוקת הירושה שלכם, חשוב שתפנו אל עורך דין צוואות וירושות כמה שיותר מוקדם. במאמר זה נרחיב אודות רישום צוואות באמצעות עורך דין צוואות וירושות ונרחיב מדוע וזאת בניגוד לעבר, נהוג היום לערוך צוואה כבר בגיל צעיר. התחילו לקרוא.

רישום צוואות וירושות – בגיל צעיר או מבוגר?

בעבר, רוב האנשים נהגו לבצע עריכת צוואה רק כאשר היה להם ממון ונכסים, קרי, ברוב המקרים פעולה זו נעשתה בגיל מבוגר. כיום המצב השתנה ב- 180 מעלות וצעירים רבים פונים אל עורך דין המומחה בכל הקשור אל עריכת צוואה, צו ירושה, הסכמי ממון, צוואה בעדים ועוד, כבר בגיל צעיר וזאת על מנת לזכות בשקט נפשי ולדעת שהכל מסודר בתחום זה.

צוואה מול ירושה – על מה מדובר?

המושג ירושה מתייחס להעברת הרכוש של האדם הנפטר ליורשו וזאת בהתאם לדין הישראלי. באם אין צוואה, מדובר על ירושה על פי דין. כלומר, היורשים של כל הנכסים והממון הם הקרובים של הנפטרים על פי החוק. באם אותו אדם דאג לצוואה, הדבר נקרא צוואה על פי ירושה ואלו שירשו את כל הנכסים וההון יהיו אותם אנשים אותם הנפטר ציין בצוואה אותה הוא ערך.

כלומר, בצוואה, הנפטר מחליט מבעוד מועד כיצד לחלק את הירושה. בירושה, הדברים נעשים על פי חוק כתוב ובית המשפט הוא זה שמכריע במקרה של בעיה.

עריכת צוואה – מתי כדאי?

ההיגיון אומר שברגע שהאדם צבר רכוש בעל ערך, כדאי שהוא יפנה אל עו"ד ניר אביבי אשר מומחה בעריכת צוואות וירושות וזאת על מנת להשאיר מסמך משפטי בו הוא מפרט מה הוא מעוניין שיעשו עם רכושו לאחר פטירתו. בנוסף, תמיד מומלץ שבעת גירושין זוג יערוך צוואה ובמקרה בו מדובר על ידועים בציבור. בהצלחה!