היכן ניתן למצוא מידע על בתי אבות באזור פתח תקווה?

אזור פתח תקווה הוא מטרופולין במרכז הארץ. זה כנראה אחד המקומות האטרקטיביים לחיות בישראל ויש בו הרבה אזורים יפים. אוכלוסיית אזור זה מונה כ-1.6 מיליון איש, מה שהופך אותה לאחת הערים הגדולות בישראל. אזור פתח תקווה הוא ביתם של בתי אבות רבים. באזור יש מספר רב של קשישים וצריך לטפל בהם.

מאמר זה נועד לתת סקירה כללית של בתי אבות בפתח תקווה והסביבה. הוא גם מספק מידע על אופן ניהולם, גודלם, עלותם ומספר התושבים. זה גם ידון כיצד מתקנים אלה מסוגלים למשוך משקיעים ולהרוויח מהם כסף.

תעשיית בתי האבות היא תעשייה פורחת. מספר בתי האבות בישראל גדל ב-35% מאז שנת 2010. בשנת 2014 היו בישראל 1,856 בתי אבות.

מחפשים בתי אבות סיעודיים במרכז? פנו אלינו >>>

על בתי אבות בעיר

רוב הבתים הללו הם מתקנים קטנים ובינוניים. הם מספקים טיפול בקשישים ואנשים עם מוגבלות. בנוסף לטיפול הניתן, מתקנים אלה מציעים גם כמה מתקני מגורים בסיסיים כגון ארוחות ושירותי כביסה.

בחירת בית אבות תלויה במספר גורמים. אחד החשובים שבהם הוא המיקום, היכן ממוקם המתקן ביחס לתחבורה, קניות ומתקנים נוספים. הגורם השני בחשיבותו הוא סוג השירות שמציע המתקן, בין אם הוא מציע טיפול 24 שעות ביממה או טיפול יום למי שזקוק לו בתדירות גבוהה יותר או אפילו טיפול במשרה מלאה למי שלא יכול להישאר לבד בבית. יש לציין גם שחלק מהמתקנים מציעים גם מגורים וגם תושבי חוץ. 

בית אבות הוא מתקן המספק טיפול לאנשים שאינם מסוגלים עוד לעשות זאת עקב גיל, מחלה או פציעה. המתקנים מספקים שירותים כגון מזון, תרופות, טיפול אישי וטיפול רפואי. זהו גם מקום שאליו קשישים יכולים ללכת אם הם זקוקים לעזרה בפעילויות היומיומיות.