קבקבים – מה המקור לתופעה?

קבקבים - מה המקור לתופעה?

קבקבים הן נעלי עץ הולנדיות שנודעו במקור עבור החקלאי ההולנדי. בזמן שהנעליים המיוחדות, עדיין נחשבות שימושיות במגוון אזורים כפריים בהולנד ובשאר מדינות צפון אירופה.

הקבקבים שהפכו לסמל תיירות מסחרי, הפכו עם הזמן גם לאביזר אופנתי, בעוד שמדובר בנעלי עץ המלוות ברצועות עור עבות שעוטפות את הרגל. כיום אפשר למצא כפכפים שכולן עשויות עץ, או כאלה המשלבות פוליאסטר אופנתי, והן מותאמות בגובה שלהן, ובעיצוב: לטעם ולנוחות האישית.

מדוע לבשו ההולנדיים קבקבים ולא מגפי עבודה?

אם במרבית מדינות העולם עובדי האדמה השתמשו בנעלי גומי כדי לעבוד את האדמה, דווקא בהולנד הגשומה בחרו בנעלי עץ אשר מונעות את הרטבות הרגליים בעת עבודה באדמה הולנדית לחה. החקלאים יצרו נעליים מיוחדות מעץ צפצפה – מה שמונע רטיבות ומאפשר דריכה נוחה יותר על האדמה.

הקבקבים בעולם האופנה

עולם האופנה כפי שרבים יודעים, הוא עולם שמושפע מאד מתחומי החקלאות, הפנאי, האומנות ואפילו המדע עולם זה הוביל את הקבקבים דרך ארוכה, וכיום ניתן למצוא מגוון נעליים אופנתיות שמקורן בנעלי האיכר ההולנדי.
המראה שמתקבל בשילוב קבקבים עם ג'ינס, שמלה פרחונית קלילה, מכנסיים קצרים, מכנסי שבע שמניות וכדומה – הוא מראה קליל ובוהמי, אשר לעיתים נטה להיות "היפסטרי" או היפי.

הנוחות של הנעליים מאפשרת שימוש חורפי או קיצי – בעוד שעם קבקבים אפשר לצאת לבלות בבר השכונתי, אפשר לקנות אוכל במכולת, או להגיע עמן אל פיקניק קליל המתקיים במדשאה ציבורית.

כיום אפשר למצוא מגוון חנויות נעליים אופנתיות המציעות קבקבים איכותיים בגוונים שונים ,עיצובים משתנים, עור איכותי ושלל צבעים. בכך גם אתם תוכלו לחוש שאתם איכרים הולנדיים ובכלל תוכלו להראות אופנתיים, מעודכנים ונינוחים. כיום הקבקבים אינו שייך רק למגדר הנשי אלא ניתן למצוא בין החנויות השונות קבקבי עץ לגברים