אילו משחקים דידקטיים לגן חשוב שיהיו בכל גן

אילו משחקים דידקטיים לגן חשוב שיהיו בכל גן

גן ילדים חייב להוות את המסגרת הטובה ביותר עבור כל ילד המצוי בו. הגן אמור לספק לילד את הצורך החברתי הבסיסי שלו במשחק משותף יחד עם חברים בני גילו, את הצורך הרגשי הגובל בהתפתחות העולם הפנימי שלו מתוך התנהלות בגן המכיל כמות כלשהי של ילדים ואנשי צוות, והתמודדות עם סיטואציות שונות בגן בחיי היומיום שלו וכמובן, על הצורך הדידקטי- הלימודי. על הגן לתת את המענה הטוב ביותר על מנת שהחשיבה של הילד תתפתח בהתאם לגיל. אולם, מכיוון שמדובר בגילאים רכים, דרך הלמידה חייבת להיות מהנה וחווייתית. משחקים דידקטיים הם משחקים שחשוב שיהיו בכל גן, על מנת לסייע לילדי הגן ללמוד את מה שיש צורך ללמוד, בצורה מהנה וחווייתית.

מהם משחקים דידקטיים

כאשר מדובר על משחקים דידקטיים לגן, מדובר על משחקים אשר מטרתם היא לעודד למידה. המשחקים הדידקטיים הם משחקי קופסא בנושאים שונים: חריזת חרוזים, מציאת מילה והיפוכה, צליל פותח, צליל סוגר, אותיות, מספרים ועוד. כל משחק הוא משחק בעל אופי אחר ולכל משחק מטרה לימודית אחרת. מטרתם של המשחקים הדידקטיים היא לאפשר לכל ילד ללמוד את כל מה שתואם לגילו, בצורה המהנה והחווייתית ביותר שיכולה להיות. כאשר מנגישים לילד את התחום הדידקטי, על ידי משחק, הרי שקל לו יותר להתחבר לנלמד ולקלוט את הנלמד. יש לבחור את המשחקים הדידקטיים בצורה הטובה ביותר, בהתאם לכל רמה גילאית.

משחקים דידקטיים הרלוונטיים לכל גן

כאשר מדובר על גן טרום חובה, הרי שהמשחקים הדידקטיים הרלוונטיים לו יעסקו לרוב בחריזה, בלמידת צליל פותח, במשחקי זיכרון, במניה, בהתאמה של כמות לתמונה ועוד. כאשר מדובר בגן חובה, המשחקים הדידקטיים הרלוונטיים יהיו כרוכים יותר בלימוד אותיות ומספרים בצורה חווייתית כגון: במשחקי לוטו, במשחקי זיכרון, במשחקי רביעיות בקלפים ועוד. חשוב מאוד לרכוש את המשחקים הדידקטיים עבור הגנים רק מחברה אשר ידוע כי היא מציעה את המשחקים הדידקטיים הטובים ביותר לכל גן, בהתאם לכל גיל. כמו כן, חשוב לוודא שלחברה יש מגוון רחב של משחקי למידה, אשר נבחרים על ידי לא מעט גנים כמשחקים דידקטיים. למידע נוסף היכנסו לאתר http://www.chabadshop.com/.