מי זכאי להחזר מס?

זכאות להחזר מס

בהחלט שאלת השאלות. הרי כשמדובר במס הכנסה, אנחנו בתפקיד החייבים, משלמים ומתלוננים. אבל מתי בפעם האחרונה ביררתם האם מס הכנסה חייב לכם כסף? אף פעם? אתם לא לבד. רוב אזרחי מדינת ישראל בכלל לא מודעים לאפשרות שאולי הם זכאים להחזר מס חד פעמי ותתפלאו, לעיתים זה לא מעט כסף. בואו נשים סוף לשאלה הנצחית – 

מי זכאי להחזר מס?

  1. עובדים שכירים – שכירים אשר מקבלים משכורת העולה כל סכום של 7,000 ₪ בחודש.

  2. עובדים שכירים בתחום ההייטק – מבלי לדעת, עובדים שכירים רבים בהייטק זכאים להחזרי מס העומדים לפעמים על אלפי שקלים בשנה.

  3. מפסידי כספים בבורסה – כשמשקיעים בבורסה משלמים גם למדינה מס עבור ההשקעה. שימו לב – מי שמשקיע כסף בבורסה כעיסוקו הצדדי והפסיד, זכאי להחזרי מס.

  4. סטודנטים שסיימו תואר אקדמי – אם אדם לא ציין בטפסי עבודתו שהוא אקדמאי, מוטב שירוץ לבדוק האם מגיע לו כסף על השנים הללו.

  5. הורים שכירים לילדים בחינוך המיוחד – על חינוך בלתי פורמלי, משלמים יותר. הורים העובדים כשכירים שילד אחד שלהם או יותר לומדים בחינוך בלתי פורמלי יהיו זכאים לנקודות זכות ממס הכנסה, מה שאומר – החזרי מס על הוצאות החינוך.

  6. גרושים משלמי מזונות – הודה המשלם מזונות, זכאי להקלות בתשלום המס. אם עד כה לא קיבלתם הקלות שווה לבדוק זאת ולקבל החזר כספי ממס הכנסה על השנים האחרונות.

  7. עסקים או שכירים אשר תרמו כסף לעמותות – אם שכיר, עסק, מוסד וכו' תרמו מעל 380 ₪ באחת משש השנים האחרונות, שווה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס שיכול להגיע גם לעשרות אחוזים מהתרומה הנדיבה.

 

גם אם אתם מתלבטים לגבי אחת מהקטגוריות, תמיד שווה לבדוק. בהצלחה.

אולי יעניין אותך גם החזרי מס על משיכת כספי פנסיה