איך הכי נכון להתחיל להתאמן?

טבעות אירוסין

המאמר באדיבות fitness depot

אנשים רבים כיוח בוחרים להתחיל להתאמן ואט אט להפוך את אורח חייהם לספורטיבי ובריא הרבה יותר. עד לפני מספר שנים כל המודעות באשר לחשיבות של שמירה על אורח חיים ספורטיביים לא הייתה בשיאה ולכן אנשים לא הקפידו על אימוני כושר ושמירה על אורח חיים ספורטיבי. אך בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי משמעותי וכיום כל נושא התזונה המאוזנת תוך שילוב של אורח חיים ספורטיביים במטרה לשמירה על הבריאות עלה לתודעתם של רבים. 

כמות מכוני הכושר עולה בעשרות אחוזים

ניתן לראות זאת בכמות מכוני הכושר אשר נפתחים בכל כמה חודשים. עד לפני מספר שנים כמות מכוני הכושר הקיימים בארץ הייתה פחותה משמעותית בעשרות אחוזים. כיום אתם יכולים למצוא כמה וכמה מכוני כושר שונים בכל עיר מערי ישראל. אפשרות זו מאפשרת לרבים לעשות זאת נכון ולהתחיל להתאמן במטרה לשמור על בריאות גופם. 

שמרו על בריאות גופכם והתחילו בהדרגתיות

במטרה להצליח להתחיל להתאמן בצורה נכונה ללא מאמץ יתר על הגוף אשר אינו מספיק בכושר, חשוב להקפיד על הדרגתיות. אנשים רבים אשר נרשמים למכוני הכושר במטרה לרדת במשקל או סתם לשמור על אורח חיים ספורטיבי ובריא, עושים זאת לא נכון ופוגעים בגופם. התחלה שאינה הדרגתית מסכנת באופן ישיר את גופכם ופעמים רבות שהדבר גרם לפציעות מגוונות בכלל אזורי הגוף.

המנעו מפציעות שווא

על כן קיימת חשיבות רבה לדעת כיצד להתחיל להתאמן בהדרגתיות על אף הרצון העז לראות תוצאות כבר מההתחלה. אחת הסיבות העיקריות להתחלתם האגרסיבית של מתאמנים רבים היא הרצון לראות שינוי משמעותי ותוצאות מהירות. מבחינת לא מעט מתאמנים מתחילים עצם הרשמותם למכון כושר והגעתם אליו היא קפיצת מדרגה משמעותית ובגינה הם מצפים לשינוי ניכר כבר מההתחלה. 

השינוי יגיע לאחר התמדה בלבד

השינוי במשקל או בכמות אחוזי השומן מגיעים לאחר תקופת אימונים רצינית הכוללת לא מעט אימונים מפרכים ושמירה על תזונה מאוזנת. חשוב מאוד שכל מתאמן מתחיל יבין זאת במטרה להצליח לשמור על בריאות גופו במהלך האימונים שלו. התחלה אגרסיבית מידי כאשר לדוגמא משתמשים במשקולות יד במשקלים גבוהים מדי עלולה לגרור פציעות שלא יאפשרו לכם להמשיך להתאמן במהלך חודשים.