איך תבחרו עורך דין לענייני ירושה?

אשרות הומניטוריות

אנשים רבים נאלצים לבחור לעצמם עורך דין לענייני ירושה, במיוחד כאשר קיימת ירושה שיש צורך לחלק בין האחים או בני המשפחה, אך קיים סכסוך או אי הסכמה בנושא. כמו כן, אתם תזדקקו לשירותיו של עורך דין איכותי ומקצועי שמתמחה בתחום הירושה, במידה והחלטתם לכתוב צוואה שתמנע כל ריב וכל מחלוקת אפשרית בין קרובי המשפחה שלכם. אומנם נכון כי קיים חוק המסדיר את עניין הירושה במידה ולא קיימת צוואה, אך עדיף תמיד לדאוג לחלוקה ברורה ומובנת של הרכוש והנכסים שלכם כדי למנוע ריבים משפחתיים מיותרים. עורך דין מקצועי יוכל לספק לכם את כל הידע המעשי בתחום, על מנת שתבינו כיצד לנסח את הירושה שלכם וכיצד להפוך אותה לבלתי חדירה לערעור. ניתן היום לשמוע לא מעט מקרים של משפחות שמנסות לערער על תוקף הצוואה, למרות שהנפטר הסביר בצורה ברורה את אופי חלוקת הרכוש שלו. לכן על מנת להימנע מכל אי נעימות עתידית, כדאי לדאוג כבר עכשיו לרכוש שלכם.

בחירת עורך דין לענייני ירושה – טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון

קודם כל, חשוב להבין כי קיימים היום בארץ אלפי עורכי דין שונים, כאשר כל אחד מהם מתמחה בתחום שונה. אומנם נכון כי מבחינה חוקית הם יכולים לייצג כל אדם בכל תחומי המשפט השונים, אך מומלץ מאוד לפנות אך ורק לעורך דין שבקיא ומתמחה בתחום הירושה. יש צורך בידע מקיף בתחום ויכולת להישאר מעודכן, היות וכל הזמן מגיעות פסיקות דין חדשות. לכן חשוב לבחור בעורך דין שנשאר ערני ומעודכן בכל התקנות ובכל השינויים, על מנת לקבל את השירות הטוב והמקצועי ביותר.

מעבר לכך, חשוב לבדוק את הוותק והניסיון של עורך הדין בתחום, היות ולא תרצו להיות שפן הניסיונות של אף עורך דין צעיר שהרגע סיים את לימודיו. חשוב לבחור בעורך דין בעל מספר שנות ניסיון, על מנת להבטיח לעצמכם טיפול איכותי ומקצועי יותר. בנוסף, כדאי לבדוק את אחוז ההצלחות שלו בתחום, דבר שניתן לבדוק בקלות באמצעות חיפוש בגוגל. ניתן לעבור על פסקי דין קודמים ולבדוק את רמת הרצינות שלו.

אולי יעניין אותך גם מידע בנושא בקשה לצו קיום צוואה