איך תדעו שהבית שלכם אטום

זפת לגג

רובינו נהנים לחזור הביתה בסיומו של יום עבודה ארוך ומפרך, היות והבית נחשב למקום המקלט שלנו מהעולם החיצוני. זהו המקום שאליו מגיעים כדי לנוח, להירגע וליהנות משקט ושלווה פנימיים. אבל מה קורה כאשר המקלט שלנו אינו אטום לגשם? לא מעט אנשים שגרים בבתים פרטיים או לחילופין בקומות העליונות של בניינים ישנים יחסית, סובלים מדי חורף ממצב מייאש של רטיבות. בחלק מהמקרים מדובר על כתמי רטיבות ענקיים שמופיעים על התקרה או על הקירות החיצוניים בבית, דבר שמהר מאוד הופך לכתמי עובש. אין ספק שמדובר על מצב לא בריא, היות והעובד ידוע בתור סוג של פטרייה שמשפיעה על תהליך הנשימה, ועלולה לגרום להתקפי אסתמה ואלרגיה קשים. במקרים חמורים יותר, הגשם פשוט מטפטף לתוך הבית, דבר שמצריך מהדיירים למקם דליים וקערות על הרצפה. בשני המקרים האלו ניתן להניח כי הבית אינו אטום כהלכה.

כל מה שחשוב לדעת לגבי איטום הגג

ישנם לא מעט אנשים שמזלזלים בצורך לוודא את איטום הגג שלהם בתקופת הקיץ, דבר שכמובן מוביל לכך שכבר בגשם הראשון הם סובלים מרטיבות. יש להבין כי עבודות האיטום חייבות להתבצע כאשר מזג האוויר חמים ונעים, היות ולא ניתן לעבוד בזמן שהקירות והתקרה רטובים. לכן מי שדואג מבעוד מועד לתקן את איטום הגג שלו בקיץ, יוכל להעביר את החורף בצורה שקטה, נעימה ויבשה יותר. מומלץ להזמין בעל מקצוע שמתמחה בתחום האיטום, לצורך בדיקת מצב הגג וביצוע תיקונים שונים. כמו כן, יש צורך לוודא שהמרזבים פתוחים ושום דבר לא חוסם את זרימת המים אליהם. איש מקצוע מיומן ומקצועי יוכל לבצע עבורכם את כל התיקונים הדרושים, כדי שתוכלו ליהנות מגג אטום לחלוטין ונטול בעיות. מצד שני, מי שכבר הגיע לעונת החורף וסובל מרטיבות, חייב לחכות מעט כדי שהגשמים יסתיימו, היות ועבודות האיטום דורשות גג יבש ונקי. אין שום הגיון במריחת זפת לגג למשל, כאשר יום למחרת ירד גשם אשר יקלקל את כל העבודה.

לסיכום, ישנה חשיבות עצומה לאיטום מקצועי ואיכותי של הגג וקירות הבית. מומלץ לעבוד עם חברה מקצועית ומוכרת כמו א.צ. שיווק והפצה , על מנת להבטיח לעצמכם עבודה מקצועית ואמינה.