האם רכב חשמלי חסכוני יותר?

EV Magazin

המאמר באדיבות EV Magazin

כל אדם צריך לחשוב היטב על כל הוצאה שלו וזאת מכיוון שלכסף יש השפעה גדולה על החיים שלנו. כמובן שאנו צריכים לעשות כל דבר מוסרי וחוקי בכדי להרוויח כמה שיותר כסף אך לא די להרוויח הרבה כסף בכדי לחיות ברווחה כלכלית אלא אנו צריכים גם לחשוב על כל הוצאה כספית שלנו. צד ההוצאות הוא לא פחות חשוב מאשר צד ההכנסות וככזה יש לו השפעה אדירה על החיים ועל כל מה שאנו עושים. על רקע זה יש לציין כי אחת ההוצאות הגדולות ביותר של כל משפחה זה הדלק של הרכב והתחזוקה שלו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי רכב חשמלי הוא הרבה יותר חסכוני מאשר רכב רגיל וזאת עקב העובדה כי אנו לא צריכים לשלם על דלק וזה יתרון עצום שאנו צריכים לתת עליו את הדעת.


האם העלות של רכב חשמלי היא יותר גבוהה?
אך אי אפשר לדבר בעת קניית רכב חשמלי רק על העלות של הדלק או החשמל אלא אנו צריכים לקחת בחשבון גם את העלות של קניית הרכב. אם כן רכב חשמלי יכול לעלות יותר מאשר רכב רגיל אך הוא יכול לעלות גם פחות. עליכם להבין כי הדבר תלוי במידה עצומה בשאלה איזה רכב אתם קונים ואיזה השוואה אתם עושים לרכב רגיל. על כן אתם צריכים להבין כי אתם ממש לא צריכים לשלול את האופציה של קניית רכב חשמלי טסלה מודל y וכי זוהי אופציה אשר יכולה לשרת אתכם בצורה נהדרת וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים לפעול בצורה חכמה וטובה.


האם כדאי לי לקנות רכב חשמלי אירופאי או יפני?
כיום יש חברות אירופאיות רבות אשר מייצרות רכבים חשמליים וגם חברות יפניות רבות אשר מייצרות חברות כאלו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אין כאן תשובה אחת ויחידה איזה אוטו כדאי לקנות וכי פעמים רבות עדיף דווקא לקנות רכב יפני ואילו באחרות רכב אירופאי יהיה עדיף כאשר כל מקרה הוא לגופו ושונה מאחר.