זקוקים לייעוץ לגבי לחץ המשאבה? המאמר הבא מוקדש לכם

לחץ מים

איתור בעל מקצוע

משאבות חשובות לזרימת מים וביוב. כיצד תקבעו את עוצמת המים? למעשה, חשוב לאתר איש מקצוע מוסמך שיסביר לכם על עוצמת המים החיונית ויאתר עבורכם את העוצמה המתאימה (ואף את גודל המשאבה). במילים אחרות, איש לא מצפה מכם לדעת מהי עוצמת המים המתאימה, ולכן תנו לאנשי המקצוע לקבוע את עוצמת המים שמשתנה על פי פרמטרים שונים.

 

לחץ מתאים של משאבה

משאבות חשמליות מספקות מים בלחץ הנדרש לכל כמות ובכל קומה. בעיקרון, בקומות העליונות יש פחות לחץ מים, ולכן חיוני להרכיב שם משאבה מתאימה. כאשר תותקן משאבה מתאימה יהיה לחץ מים שיזרים את המים כראוי במקלחת ובברזים השונים בבית. תחשבו כמה לא נעים זה לפתוח את הברז כשמים לא זורמים בו כראוי או להתקלח כשאין זרימת מים חמים מאסיבית. כדי למנוע את ההרגשה המדוברת פנו לאיש מקצוע מומחה.

 

לחץ משתנה בין מבנה למבנה

נתונים טכניים במשאבה הם שמאפשרים לה לפעול בהתאמה על פי כמות הצריכה המתאימה. הלחץ קשור גם לגודל הבית ולמספר הדיירים בבניין, ולכן יש חשיבות רבה להתאמת המשאבה לכל אחד באופן ייחודי. אם יש צורך במשאבה שתעבוד שעות רבות – המדובר במקומות מסחריים שונים – יהיו לכך השלכות בבחירת המשאבה והלחץ הרצוי. חשוב שתותקן משאבה איכותית העומדת בתקנים המחמירים ביותר. כל משאבה איכותית נבדקת לפני השימוש בה, ולכל סוג של משאבה יש מנגנון שונה בהתאם לצרכים שלה. אם למשל אתם צריכים משאבת מים לבניין של ארבע קומות – תידרש משאבה מסוימת השונה ממשאבת מים של חברה ממוסדת הממוקמת בבניין של 20 קומות ויותר.

 

לחץ קבוע ומשתנה

המשאבה תיקבע על פי יחידות שימוש חיוניות. אם יש צורך במשאבה לבית בודד, תותאם המשאבה מבחינת מידות ואופן השימוש, ואם מדובר במספר בתים כמו למשל יחידות דיור שנמצאות במתחם של וילה, תותאם משאבה שונה. כמו כן, יש אנשים שזקוקים למשאבת מים בלחץ קבוע לעומת אנשים שזקוקים למשאבת מים בלחץ משתנה, וגם הפרמטר הזה משנה. בכל מקרה, כדי לא להסתבך, חפשו את איש המקצוע שינחה אתכם בקביעת הלחץ המתאים.