טפט בליסטי

טפט בליסטי

אירוע ירי הינו מקרה חמור אשר עלול להיות כרוך בנזקים חמורים – הן בנפש והן ברכוש. כאשר היורה ניצב סמוך למטרה, המשימה שלו קלה יותר והנזק עלול להיות חמור מאוד. אך מצד שני, במקרים בהם היורה מעוניין לירות אל תוך מבנה, או שהוא מנסה לקלוע לעבר כלי רכב שעושה את דרכו על הכביש – הוא צריך להתמודד גם עם המבנה או הרכב אשר מספקים הגנה כלשהי ליושבים בפנים.

החלונות – האם הם מגנים?

בכל מבנה וגם בכל כלי רכב יש חלונות. בעוד הבטון או שלדת הרכב מספקים איזושהי הגנה לנמצאים במקום, הרי החלונות כמעט חושפים את השוהים לסכנות החיצוניות. כמה קל לראות מבחוץ את הנעשה בפנים ולקלוע למטרה, כמה קל לנפץ את השמשה בקול רעש גדול. כמה עצובים המקרים הללו בהם פוגעים הצליחו לעצור בירייה אחת או שתיים חיים של אנשים חפים מפשע ברוב שנאה! אכן, החלונות מהווים נקודת תורפה.

חשוב למגן אותם

אבל הבשורה הטובה היא שיש דרך למגן את החלונות! ניתן להפוך את החלונות לממוגנים היטב ובכך למנוע נזקים חמורים במקרים של ירי. לא מדובר על שינוי דרמטי במראה, אין מדובר בהחלפה קולקטיבית של החלונות בבית או ברכב. מדובר על הדבקה של טפט מיוחד אשר מקנה לזכוכית עמידות. הטפט נקרא בשם טפט בליסטי, והוא אכן נועד למקרים של אירועי ירי בליסטי. הטפט מספק לזכוכית שכבה של הגנה ומונע את ההתנפצות המידית של הזכוכית. בכך מקבלים השוהים בתוך השטח הגנה ונמנע אסון.

רמות הגנה שונות

חשוב לציין שיש רמות הגנה שונות לזכוכית. את רמת ההגנה המתאימה יש לבחור לפי הסיכון בפניו אתם חשופים. נניח שאתם חיים ביישוב הממוקם בגבול, ויש כפר ערבי עוין בסביבה המאוד קרובה, חשוב יהיה למגן את החלונות היטב כדי למנוע נזק חמור במקרה של ירי מטווח קרוב. כמו כן באשר לכלי רכב העושים את דרכם בכבישים באזורים מועדים, הזכוכית הממוגנת תמנע את הנזק של הירי שמתבצע מקרוב. ככל שקיים סיכון לירי בטווח קטן יותר המיגון יהיה חזק וברמה גבוהה יותר.