כך תדעו שאתם צריכים משקפי מולטיפוקל

מולטיפוקל

אז מהן עדשות מתקדמות? עדשות מתקדמות הן עדשות משקפיים מולטיפוקל ללא קו, שנראות זהות לחלוטין לראייה. במילים אחרות, עדשות מתקדמות יעזרו לכם לראות בבירור בכל המרחקים ללא אותם "קווים דו-מוקדיים" מעצבנים.

כך תדעו שאתם צריכים משקפי מולטיפוקל |

עדשות מתקדמות הן מולטי-פוקלים נטולי קו, עם התקדמות חלקה של כוח המגדיל את הנראות בצורה טובה וגדולה הנראית יותר טוב לעין.

כוחן של עדשות מתקדמות משתנה בהדרגה מנקודה לנקודה על פני העדשה, ומספק את העוצמה הנכונה של העדשה לצפייה בבירור כמעט בכל מרחק.

כמה מצבים יש לעדשות מולטיפוקל? |

ל – Bifocals יש רק שתי עוצמות עדשות – האחת, לראייה של אובייקטים רחוקים בבירור וכוח שני בחצי התחתון של העדשה לראייה בבירור במרחק קריאה מוגדר. הצומת בין אזורי הכוח השונים המובהקים הללו, מוגדר על ידי "קו דו-מוקדי" גלוי, החוצה את מרכז העדשה.

עדשות מתקדמות נקראות לפעמים "דו-מוקדיות ללא קו" מכיוון שאין להם קו ביפוקאלי גלוי זה. אבל עדשות מתקדמות אלו, הן בעלות עיצוב רב-מוקדי מתקדם משמעותית – יותר מאשר דו-צדדיות או טריפוקליות.

מהן עדשות וארילוקס? |

עדשות פרוגרסיביות מובחרות (כמו עדשות Varilux) בדרך כלל, מספקות את הנוחות והביצועים הטובים ביותר, אך ישנם גם מותגים רבים אחרים. 

רופא העיניים שלכם יכול לדון עמכם בתכונות והיתרונות של עדשות המתקדמות השונות ולעזור לכם למצוא את העדשות הטובות ביותר לצרכים הספציפיים שלכם. בכל מקרה, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה בכל מה שקשור לסוג המשקפיים אותם תצטרכו.

מתי צריך משקפי מולטיפוקל? |

רוב האנשים מתחילים להזדקק למשקפי ראייה מולטיפוקליים באזור גיל ה – 40. לכל מי שיש לו פרסבופיה, לעדשות מתקדמות יש יתרונות חזותיים וקוסמטיים משמעותיים בהשוואה לביפוקלים וטריפוקלים מסורתיים.

משקפי טריפוקלים הולכים צעד אחד קדימה – יש להם כוח שלישי לראות אובייקטים בבירור באורך הזרוע. כוח "ביניים" זה של עדשת טריפוקל, ממוקם באזור אופקי דק בין אזורי הכוח למרחק קרוב.

לעדשות מתקדמות, לעומת זאת, יש שינוי הדרגתי בכוח מנקודה לנקודה על פני העדשה.

אולי יעניין אותך גם מולטיפוקל Rodenstock