מבני תעשיה, לקנות או לשכור – טיפים להחלטה הנבונה

מבני תעשיה למכירה

מבני תעשייה הם אלה שמתקיימת בהם מרבית פעילות העסקית בארץ ובעולם, בזמן שמבנים כאלה יכולים להיות קטנים או גדולים, עשוי בטון או עץ, כמו גם כאלה הבנויים בבנייה המסורתית או בבנייה הקלה. במידה ואתם רוצים לקיים עסק שמטרתו ייצור שיווק או מכירה של מוצרים – בוודאי שתצטרכו מבנה כזה. אבל מתי כדאי לשכור מבנים כאלה? ומתי כדאי לקנות? הכול בהמשך. 

עולם ניהול הנכסים הוא עולם מגוון שדורש לא מעט, לכן ניהול נכסים, בין אם מדובר במשרדים, מבנים מיוחדים, מחסנים ועוד – דורש את המקצוענים בתחום. מקצוענים בתחום חיפוש נכסים יוכלו לנווט אתכם אל מבני תעשייה למכירה או להשכרה, הם ייעצו לכם בהחלטה ויובילו אתכם להבין האם כדאי לכם לרכוש מבני תעשייה או לשכור אחד כזה עבור המטרות שלכם. 

כיצד  בוחרים מבנה תעשייה?

בתחילה כפי שהזכרנו, יש להבין האם תרצו לשכור מבנה כזה או לשכור מבנה תעשייתי. ההחלטה עליה להתבצע בהתאמה לתקציב שלכם, להוצאות החודשיות של בית העסק וכמובן בהתאם לתוכניות שלכם לעתיד. 

בחירת המבנה תעשיה, עליה להיות מתאימה גם לסוג העבודה שלכם, כך שאם מדובר במקום שעובד באמצעות מכונות גדולות: המרחב צריך להתאים ועליו להיות גדול. במידה ומדובר במרכז לוגיסטי – עליו להיות מתאים למגוון סוגי עבודה ופעילויות. שימו לב כי ישנה חלוקה נכונה בין שטחי משרדים לבין חללי אחסון או קבלת קהל. 

שימו לב למיקום

בזמן שאתם בוחרים מבנה תעשייה, חשוב לשים לב למיקום שלו. אם אתם מוצאים כזה שממוקם ליד מקום המגורים שלכם: יהיה לכם קל יותר לקנות את המבנה ובכך להפוך אותו לנכס של ממש בעתיד (כמו כזה שמיועד למכירה או להשכרה). במידה ומדובר במיקום מרוחק, רצוי לבדוק האם רכישה היא כדאית. 

בכול מקרה יש תמיד לבחור את המבנה המתאים ולהתייעץ במומחים בתחום הנדל"ן וביזמות נדל"ן כדי לבצע החלטות נכונות. בחרו לוחות מודעות למכירת נכסים מסוגים שונים, ותוכלו למצוא את זה שמתאים לכם ביותר.