מה זה בדיוק שירותי ביובית?

מה זה בדיוק שירותי ביובית?

גם אתם מעוניינים לדעת מהי ביובית, ומתי בדיוק יש צורך להיעזר בשירותיה? בואו וקראו את המאמר הבא ותבינו מהו הכלי המדובר ומהי התועלת שלו.

מהי ביובית?

ביובית היא כלי רכב שמזכיר במבנה שלו משאית. אם כי מדובר על משאית קטנה למדי ביחס למשאיות אחרות. הביובית מכילה צינור מיוחד אשר אותו מכניסים אל תוך בור הביוב או אל תוך צינור הביוב, באמצעות וואקום נשאבים המים המצחינים שקיימים במקום, ומועברים הישר אל תוך המכל שמותקן על הביובית. לאחר סיום השאיבה תוביל הביובית את המים אל מכון לטיהור מי שפכים.

מתי נצרכים לשירות זה?

שירותי ביובית נועדו לספק מענה במקרים של תקלות בצנרת המים. במיוחד כאשר מדובר על תקלות בצנרת הביוב. כאשר צינור הביוב נסתם או מתפוצץ, עלולים מי הביוב למצוא את דרכם ולהציף את פני השטח. כולנו מבינים כמה לא נעים זה יכול להיות. הצחנה ממלאה את האוויר וכל העוברים והשבים משתתפים בחוויה הלא נעימה הזו. כדי להשתלט על העניין יש צורך לפנות את מי הביוב באופן יעיל ומהיר. בדיוק כאן נכנסת לתמונה הביובית. אינסטלטור מקצועי מגיע לשטח עם הביובית, הוא מציב את הכלי בנקודה מתאימה כדי לאפשר לצינור להגיע למקום הרצוי, ומלאכת השאיבה מתחילה. אט אט מתרוקן בור הביוב מהמים והללו ממלאים את המכל של הביובית.

כיצד מונעים מקרים של הצפות ביוב בעתיד?

העובדה שהצפות ביוב הם תופעה מטרידה מביאה לכך שאנחנו מחפשים דרך למנוע הישנות של מקרים כאלו. וכיצד באמת מונעים תופעה של הצפת מי ביוב? פעמים ההצפה נוצרה בגין עומס מים ופסולת בצנרת, כלומר, המים הכילו כמויות גדולות של מוצקים כמו מגבונים לחים, חדרו שורשים לצנרת וכן הלאה. כדי למנוע הופעה נוספת של תקלה במי הביוב אין די בשאיבת המים על ידי הביובית. כי אם חשוב לערוך בדיקה מעמיקה באשר למצב של הצינור. האם הוא חסום? האם חדרו שורשים לצינורות? האם יש לבצע תיקונים או החלפת קו ביוב? תיקון יסודי ימנע הישנות הצפות מי ביוב.

אולי יעניין אותך גם ביובית 24 שעות