מזון לחתולים

מזון לחתולים

אם אתם מגדלי חתולים ותיקים שיש להם חתולים שנים רות, או אם רק התחלתם לגדל חתולים אתם ודאי למדתם מהר מאוד כי מזון לחתולים הוא חלק חשוב מאוד מהמלאכה של גידול חתולים זאת ההוצאה המרכזית בגידול חתולים.

למזון החתולים חשיבות רבה

יש למזון לחתולים חשיבות רבה. הוא  משפיע מאוד על איכות חייהם ועל בריאותם ועל אורח חייהם של החתולים שאתם מגדלים. לא כל אחד מודע למרכיבים שחשוב שיהיו בתוך אוכל לחתולים
המרכיב הראשון שחשוב מאוד שיהיה בתוך אוכל לחתולים הוא פרוטאין כלומר חלבון שהחלבון יהיה ממקור של בשר ודגים או בשר עוף. שיהיה  חלבון ממקור בריא ונקי.

חומצות שומן נדרשות וחשובות

חומר שחשוב שיהיה מאוד בתוך אוכל של חתולים הוא טאורין שזאת חומצה אמינית שהיא מרכזית וחשובה מאוד בגידולם ובריאותם של החתולים. יש עוד ויטמינים שחשוב שיהיו בתוך אוכל לחתולים כל מיני מינרלים אנזימים וחומצות שונות של שומן ששומרות על בריאותם של החתולים. גם מים כמובן חשובים בתזונה של חתולים. מים צריכים להיות גם בתוך המזון וגם כמובן לדאוג שתמיד יהיו מים טריים ונקיים עבור החתולים.

חתולים ופחמימות בתזונה שלהם

נשאלת שאלה האם חתולים צריכים פחמימות בתזונה שלהם או שניתן לוותר לגמרי על פחמימות?
בעקרון התפיסה אומרת שהחתולים יכולים להסתדר גם בלי פחמימות. אבל בתוך מזון חתולים היום יש דווקא פחמימות. לרוב אורז או חיטה. פחמימות יכולות להיות חלק מהמזון כדי שהם להרגיש מלאים יותר וכדי לגרום להם ליהנות יותר מהמזון ניתן למצוא פחמימות כאלה גם במזון יבש וגם במזון הרטוב בתוך פחיות.

תוספות של חומרי טעם שונים

היום מוסיפים למזון של חתולים חומרי טעם שונים או חומרים אשר משמרים את המזון. כמו כן מוסיפים חומרי צבע שונים כדי להפוך את המזון ליותר אטרקטיבי . כך כל מיני יצרני מזון של חתולים מוסיפים תוספים כדי שהאוכל יראה טוב אבל לפעמים חומרי שימור או חומרי צבע פוגעים באיכות של המזון, אל אין ברירה אלא להוסיף אותם כדי שהמזון לא יתקלקל, במיוחד שמדובר במזון מפחיות שהוא מזון רטוב.