רופא שיניים בהרדמה כללית: האם זה כדאי?

טיפולי שיניים בהרדמה כללית

המאמר באדיבות גל שן

בעבר הלא רחוק, כאשר אדם היה זקוק לטיפולי שיניים, הוא היה ניגש לרופא השיניים, אשר היה בונה לו תכנית טיפולים המתפרשת על טווח זמן כלשהו. לרוב, אדם אשר נזקק ללא מעט טיפולי שיניים היה נדרש לעבור את הטיפולים במשך פרק זמן משמעותי מאוד. ישנם אנשים הנדרשים ללא מעט טיפולי שיניים, אך אינם מוכנים לעבור את פרק הזמן הנדרש לצורך השלמת כלל הטיפולים. כיום מוצע עבור אותם האנשים טיפול שיניים בהרדמה כללית. מדובר על טיפול אשר מסייע לאדם הזקוק לטיפולי שיניים, לקבל את כלל הטיפולים אשר הוא צריך, בטווח זמן מידי.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית- במה בעצם מדובר

כאשר מדובר על טיפול שיניים בהרדמה כללית, מדובר על טיפולי שיניים המתבצעים לאדם הזקוק לאדם, כאשר הוא מורדם בדיוק כפי שמורדמים אנשים אחרים הזקוקים לניתוח כזה או אחר. במהלך זמן ההרדמה, הרופא יבצע לאדם את כלל טיפולי השיניים אשר הוא זקוק להם. כלומר, אדם אשר זקוק ללא מעט טיפולי שיניים, יוכל לקבל את כולם באותו היום בתהליך טיפול הכולל בו הרדמה כללית ולא יזדקק לעבור תכנית טיפולים ארוכה ומייגעת שתגזול ממנו זמן הגעה לרופא שיניים מדי פעם בפעם. טיפולי שיניים בהרדמה כללית מתאימה ללא מעט אנשים מלבד אנשים המעוניינים לסיים את כלל הטיפולים שלהם בבת אחת. כך לדוגמא: טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים לאנשים הסובלים מחרדה מפני רופאי השיניים, אשר איננה מאפשרת להם לקבל את הטיפולים אשר הם זקוקים לה. גם עבור ילדים קטנים אשר חוששים מפני רופא שיניים אך זקוקים לטיפול דחוף, טיפולי שיניים בהרדמה הן אופציה.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית- האם זה כדאי

ישנם לא מעט אנשים אשר יחששו לעבור טיפול שיניים בהרדמה כללית, שכן, הרדמה כללית מרתיעה אותם ונראית להם כדבר מסוכן. אולם, חשוב מאוד לדעת שטיפולי שיניים בהרדמה מלאה הינו תהליך בטוח, כאשר בוחרים ברופאי השיניים הטובים ביותר לצורך מתן טיפולים במסגרת זו. מדובר בתהליך המתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי הכולל בו מרדים, אח חדר ניתוח ורופא שיניים מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יעניק לאדם הזקוק לטיפולים באופן מידי את התוצאה הטובה ביותר שיכולה להיות.

אולי יעניין אותך גם שיניים תותבות קבועות