5 דברים שלא ידעתם על תרבות סין

תרבות סין

תרבות המזרח הרחוק, ובפרט תרבות סין מושכת אליה לא מעט תשומת לב ולא מעט אנשים נמשכים אליה. אפשר להבין זאת, אחרי הכל עבור רוב האנשים במערב מדובר בעניין יוצא דופן, עניין ייחודי, הרי מדובר בתרבות שונה, אחרת, לא דומה בשום צורה שהיא לתרבות המערבית בה הם חיים, אליה הם נחשפים מדי יום דרך התקשורת או דרך הטלוויזיה והקולנוע, תרבות שנראית להם זרה לגמרי.

נכון שבשנים האחרונות סין נפתחת אל העולם וזה גם נכון שבשנים האחרונות הצעירים הסיניים הופכים להיות יותר ויותר דומים לבני גילם במערב, אך עדיין אין הדבר דומה במהות, שכן התרבות הסינית היא פשוט שונה.

ישנם הרבה דברים שאנחנו לא יודעים על התרבות הסינית אם אנחנו לא חיים במקום, יש הרבה דברים שאדם זר שחי בסין ייקח לו הרבה זמן לגלות ולהבין. לכן החלטנו לייצר עבורכם רשימה של 5 דברים שקשורים כך או אחרת לתרבות הסינית ואנחנו צריכים לדעת.

ראשית, הסינים מאוד מדייקים בכל פרט ובפרט. לנו הישראלים זה יהיה מאוד קשה לפעמים להבין את זה, אך אצל הסינים כל פרט הוא חשוב, ושום דבר לא נסתר מהעיניים. לכן חשוב שאנחנו נקפיד על כך.

שנית, כשהסינים אומרים כן זה לא בהכרח כן. הדבר לא נובע מכך שהם משקרים או מכך שהם לא אמינים, אלא זה נובע מהעובדה שהם מתביישים להגיד לא. לכן הרבה פעמים הם יגידו כן, וזה לא בהכרח יהיה כך.

שלישית, הסינים מאוד מאמינים בקשר אישי, הם מאוד מאמינים בעובדה שצריך לטפח קשרים אישיים ולתת כבוד אחד לשני. הם יעריכו מאוד את יכולת הנתינה ויהיה להם קשה לקבל סירוב. אם מזמינים אתכם לארוחת ערב, סירוב להזמנה זו פגיעה בכבוד של הצד השני.

ארבע, כפי שמספר ג'יימי לאן ישנם כללים בשיחה עם אנשים מסין, צריך לדעת איך לדבר, על מה לדבר וכיצד. אי אפשר לדבר על כל דבר בצורה פתוחה. החוסר פורמליות הישראלית צריכה לעבור שם רענון.

חמש, הסינים מאוד רגישים לעבר ולהווה שלהם ובכלל לכל מה שקשור לסין. ציניות לא תתקבל בברכה.