רואה חשבון – איך הפך המקצוע הזה למקצוע הנדרש ביותר

רואה החשבון

בשנים האחרונות יש עלייה מתמדת בכמות רואי החשבון בישראל. הסיבה לכך היא שמדובר במקצוע מרתק שיש בו סיפוק רב, לאור הסיוע הפיננסי שמעניק כל רואה חשבון ללקוחות שלו.

ליווי של לקוחות 

רואה חשבון מלווה מקצועית עסקים שונים בכל תחום אפשרי, החל בעוסקים פטורים שמפעילים עסקים קטנים כמו קוסמטיקאית או מטפל ברפואה סינית, דרך עוסקים מורשים שעוסקים במקצועות כמו שיווק דיגיטלי, בניית אתרי אינטרנט, מפעלים קטנים ועוד. כמו כן הוא מלווה שותפויות וחברות בע"מ אשר עוסקות בכל תחום שקיים כמו לדוגמה נגריה, חברת סטארט אפ, מסעדה, חברת ייבוא ועוד.

כל עסק הוא מרתק ומסקרן וכדי שרואה החשבון יוכל לעזור ללקוחות, הוא חייב להכיר את העסק באופן מעמיק ביותר. לכן הוא נהנה מאד להציע להם הצעות ייעול, להדריך אותם כיצד לעבוד בנושאים שונים כמו תפעול, פיננסים, לוגיסטיקה, מכירות ועוד. לרואה החשבון יש ידע שנצבר מכל העסקים שהוא מלווה ולכן הוא מעניק רעיונות נפלאים ללקוחות שלו.

הכוונה בנושא מיסוי 

בהתאם להתנהלות של כל אחד מהעסקים ולאחר הפקה של דוח רווח והפסד בכל כמה חודשים, רואה החשבון מעניק ללקוח ייעוץ אם עליו להגדיל את אחוז המקדמות, אילו פעולות כדאי לו לבצע כדי להגדיל את ההוצאות, איך הוא יצור הכנסות נוספות כמו באמצעות חנות אינטרנטית ועוד. 

ההכנסות של רואה חשבון

כל אדם שסיים את לימודיו ועוסק בפרקטיקה, מעוניין בהכנסות וברווחים. ככל שיהיו לרואה החשבון יותר לקוחות תוך עדיפות לחברות, ההכנסות שלו תהיינה גדולות יותר. זו הסיבה שכל רואה חשבון מעוניין כל הזמן לגייס עוד ועוד לקוחות וכך להעניק לכל אחד את מלוא תשומת הלב המקצועית

אולי יעניין אותך גם רואה חשבון בזכרון יעקב