קניית דירה מחיר למשתכן – דברים חשובים שצריך לדעת

תוכנית מחיר למשתכן מאפשרת למשתתפים בה לרכוש דירה בהנחה גדולה, בסבסוד המדינה, לצד הטבות נוספות. ההטבות הללו מסתכמות במאות אלפי שקלים לדירה, כדי לאפשר למשפחות וזוגות, לרכוש דירה ראשונה בקלות יחסית.

יחד עם זאת, עדיין מדובר על תהליך רכישת דירה, שהוא לא פשוט, אלא נוספים עליו תנאים נוספים ודרישות, שלא קיימות בתהליך רכישת דירה ללא ההטבות.

אז איך עוברים את זה בשלום? למה לא להסתפק בעו"ד של הקבלן?

כמו דירות קבלן במקרים אחרים, גם מחיר למשתכן מגיע עם עורכי הדין של הקבלן. אלא שעורכי דין אלה, מחויבים לשרת את טובת הקבלן ולא את הטובה האישית שלכם. משום כך, למרות שפעולות רבות המבוצעות על ידי עו"ד של הקבלן, אתם יכולים למצוא את עצמכם חתומים על עסקה שאינה משרתת היטב את הצרכים שלכם, אלא את אלה של הקבלן שלכם – פשוט כי החלטתם לסמוך על עורך דין נדל"ן של מישהו אחר.

מה עו"ד מטעמכם יכול לעשות בשבילכם?

בניגוד לעורך הדין של הקבלן, עו"ד מטעמכם יכול לנהל מו"מ כדי לשפר את תנאי החוזה שלכם. הוא יכול לבדוק את תהליך החתימה על החוזה, כדי לוודא שהחוזה משרת נאמנה את האינטרסים שלכם.

הוא יכול לייעץ לכם משפטית, לבחון לעומק את מסמכי המכרז ואת הזכויות במקרקעין, לבחון את התאמת ההסכם ונספחיו להוראות הדין, לבחון את התאמת ההסכם לצרכים שלכם, להסביר לכם את המשמעויות המשפטיות של סעיפים שונים בחוזה ועוד. לאחר מכן, הוא יכול ללוות אתכם בתהליכים השונים, עד לקבלת המפתח לדירה.

לסיכום

גם ברכישת דירה במסגרת מחיר למשתכן, חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד ליאור ביבי, שיגן על האינטרסים שלכם ויבטיח שתחתמו על עסקה משתלמת, עד לקבלת הדירה.