האם בחודשי החגים משלמים מס בדומה לכל השנה?

על פי המסורת היהודית, במהלך כל השנה נחגגים מספר רב של חגים שונים המציינם אירוע חשוב שהתרחש בתקופה המקראית. חגי ישראל מתקיימים על פי לוח השנה העברי והם נחלקים למספר נושאים כמו חג שהוא שמחה, חג שהוא תענית, חג המסמל אבל, חג שמציין זיכרון ועוד.

רוב החגים מוזכרים בתורה כמו חג הפסח, ראש השנה, חג שבועות ועוד ואילו ישנם חגים נוספים שנחגגים במהלך השנה כמו חנוכה, פורים, מועדי צום וימי אבל ועוד שאלו הם חגים שנקבעו על ידי חז"ל ואינם מצוינים בתורה.

שכר חודשי במהלך תקופת החגים

חגי ומועדי ישראל הינם עניין מסורתי שכל יהודי נוהג לחגוג אותו על פי המסורת אליה הורגל עוד בילדותו. מכיוון שמדובר בחגים השייכים למסורת היהודית, מקומות עבודה נוהגים להעניק חופשים או הקלות בתקופות אלו על פי רצונו ודרישותיו של העובד.

ישנם מקומות עבודה שסוגרים את פעילות החברה כליל במהלך חג כזה או אחר, ואילו מקומות שפותחים את שעריהם ללקוחות שונים בתקופת החגים – אך אינם יכולים לאלץ את העובדים לעבוד בתקופת זמן זו, אלא על פי החלטתו ורצונו האישי של העובד. מכיוון שמדובר בחגים מסורתיים, מקומות העבודה שמוציאים את עובדיהם לחופשה בעקבות החג מחויבים לשלם לעובדים במהלך ימים אלו, או לחילופין לשלם שכר מתאים לעובדים שבוחרים לעבוד בתקופת זמן זו בחברה שממשיכה את עסקיה כרגיל במהלך החג.

שירות בדיקת החזרי מס לשכירים

כידוע לכל יהודי שומר מסורת, במהלך חודש תשרי נחגגים כמה חגים שונים בחודש זה כך שעובדים רבים נאלצים להיעדר ממקום עבודתם למשך זמן רב. למרות שהעובד מצוי בחופשה מהעבודה בתקופה זו, הוא מקבל שכר בימים מסוימים של החגים על פי הקבוע בחוק כך שעליו לשלם מס בהתאם לכך.

חישוב המס נקבע באופן יחסי על פי חישוב שנתי כולל של הכנסותיו של העובד. כדאי לבצע בדיקה מקיפה בנוגע להחזרי מס לשכירים עבור חודשי החגים, וכך לוודא שלא התבצע יתר תשלום מס בתקופה זו. בדיקה זו מתבצעת ע"י מילוי טפסים להחזרי מס ובאמצעות חברת החזרי מס הדואגת לטפל בכל הניירת הדרושה לבדיקה, וכך לקבל את ההחזרים באופן מהיר ופשוט.